Schumacher má radost z postupu do Q2, i když havaroval

Mick Schumacher z týmu Haas poprvé postoupil do druhé části kvalifikace ve formuli 1. Kvalifikace na Velkou cenu Francie pro něj ale skončila nehodou.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Schumacher má radost z postupu do Q2, i když havaroval | Foto: Getty Images / Peter Fox

Schumacher v dosavadních šesti letošních kvalifikacích skončil nejlépe sedmnáctý, dnes ve Francii vylepšil svůj nejlepší výsledek na patnácté místo.

Pilot týmu Haas letos poprvé postoupil do Q2, ve které ale na trať nevyjel. V závěru Q1 totiž se svým vozem havaroval.

„V nájezdu do zatáčky jsem až příliš tlačil a roztočila se mi zadní část auta. Vůz je velmi citlivý na vítr, nevím, jestli to pomohlo k přetáčivosti,“ řekl Schumacher.

„Nicméně dokázali jsme se letos poprvé dostat do Q2, den je proto příjemnější a snad z toho v budoucnu získáme více. Vůz je poničen, zatím ale nevíme rozsah poškození. Pokud bude všechno v pořádku, pak z této pozice budeme startovat a bude to i na papíře.

„Když se něco stane, mám 53 kol, abych se dotáhl zpátky. Jsem optimistický, že vidíme světlo na konci tunelu. Tým je každým dnem motivovanější, také já jsem motivovanější a tento výsledek potvrzuje, že naše tvrdá práce se vyplácí.“

Nejlepší kvalifikační výsledek své první sezóny ve F1 osmnáctým místem vyrovnal druhý pilot Haasu Nikita Mazepin.

Váš názor Další článek: Carlos si v kvalifikaci lépe poradil s problémy s předními pneumatikami, které máme, přiznává Leclerc