Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michael Schumacher přiznal, že nejen vůz, ale ani on sám nebyl letos neustále ve vrcholové formě. Část kritiky proto považuje za oprávněnou.
Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michaeli, přesně před rokem jste podepsal smlouvu s Mercedesem GP Petronas. Co nám můžete říct o přípravách na další rok?
Michael Schumacher: "Jde to velmi dobře a všichni tvrdě pracují na našich přípravách na sezónu 2011. Celý tým je motivovaný a věříme, že příští rok uděláme dobrý krok vpřed. Lidé u Mercedesu GP v Brackley, Brixworthu a Stuttgartu se opravdu hodně snaží."

Jak byste shrnul uplynulý rok a svůj návrat?
MS: "Letošek byl velmi náročný a mnoho očekávání se v tomto ohledu naplnilo. Co se týče výsledků, evidentně jsme svá očekávání nenaplnili. Ale nakonec o věci, kterých chcete dosáhnout, musíte bojovat, tohoto kréda jsem se vždy držel. Mercedes, celý tým a já spolupracujeme na tom, abychom vybudovali něco velkého. Tím, že to není snadné, je to i více vzrušující. Nikdo z nás není ten typ, co by to vzdal při prvních potížích. Je to naopak, jsme díky tomu ještě odhodlanější. Myslím, že jsem v průběhu let dokázal, že miluji výzvy a že je dokážu zvládnout. Vůbec nelituji svého rozhodnutí vrátit se."

Ale musel jste si kvůli němu vyslechnout mnoho kritiky...
MS: "To je OK a je pravda, že jsem nepodával vždy nejlepší výkony. Dokážu kritiku přijmout, jen je třeba v ní rozlišovat, pak vás může posunout vpřed. Mnohem důležitější je, že si hodně užívám to, co s tímto týmem tady budujeme. A to je nejlepší základ úspěchu, protože nemusíte pochybovat o motivaci. A nevykládejte si to, prosím, špatně, nemusíte pochybovat ani o serióznosti. Už se nemůžu dočkat, až začne nová sezóna."

Nejste unavený a netěšíte se na dny odpočinku?
MS: "Ano, těším se na pár klidných dní s mojí rodinou o Vánocích, ale také si uvědomuji, že už myslím na příští rok. Sezónu jsme zakončili s pozitivními dojmy, vše si začalo sedat a trend byl jasně pozitivní. Co se týče fyzičky, tento rok pro mě nebyl moc náročný. Vím, jak probíhá vývoj pro příští rok a díky tomu věřím, že dokážeme vlastními silami bojovat o vítězství v závodech. Díky této vyhlídce se znovu těším na závody."

Znamená to, že jste snížil své cíle pro rok 2011? Před sezónou 2010 byl vaším cílem mistrovský titul.
MS: "Bojovat o šampionát zůstává naším cílem, jinak to ani nemůže být. Hej, jsme Mercedes! Ale tohle je projekt na tři roky. A i když by samozřejmě bylo příjemnější, kdyby to vyšlo dříve, hovoříme o soutěžení na absolutním vrcholu motorsportu. Nemůžete jen tak přijít, dát dohromady nový tým a všechny porazit. Ale můžete si být jistí, že velmi tvrdě pracujeme a využíváme všech svých prostředků, abychom splnili své cíle."

Další článek: Petrov prodloužil smlouvu s Renaultem na další dva roky

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.