Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michael Schumacher přiznal, že nejen vůz, ale ani on sám nebyl letos neustále ve vrcholové formě. Část kritiky proto považuje za oprávněnou.
Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michaeli, přesně před rokem jste podepsal smlouvu s Mercedesem GP Petronas. Co nám můžete říct o přípravách na další rok?
Michael Schumacher: "Jde to velmi dobře a všichni tvrdě pracují na našich přípravách na sezónu 2011. Celý tým je motivovaný a věříme, že příští rok uděláme dobrý krok vpřed. Lidé u Mercedesu GP v Brackley, Brixworthu a Stuttgartu se opravdu hodně snaží."

Jak byste shrnul uplynulý rok a svůj návrat?
MS: "Letošek byl velmi náročný a mnoho očekávání se v tomto ohledu naplnilo. Co se týče výsledků, evidentně jsme svá očekávání nenaplnili. Ale nakonec o věci, kterých chcete dosáhnout, musíte bojovat, tohoto kréda jsem se vždy držel. Mercedes, celý tým a já spolupracujeme na tom, abychom vybudovali něco velkého. Tím, že to není snadné, je to i více vzrušující. Nikdo z nás není ten typ, co by to vzdal při prvních potížích. Je to naopak, jsme díky tomu ještě odhodlanější. Myslím, že jsem v průběhu let dokázal, že miluji výzvy a že je dokážu zvládnout. Vůbec nelituji svého rozhodnutí vrátit se."

Ale musel jste si kvůli němu vyslechnout mnoho kritiky...
MS: "To je OK a je pravda, že jsem nepodával vždy nejlepší výkony. Dokážu kritiku přijmout, jen je třeba v ní rozlišovat, pak vás může posunout vpřed. Mnohem důležitější je, že si hodně užívám to, co s tímto týmem tady budujeme. A to je nejlepší základ úspěchu, protože nemusíte pochybovat o motivaci. A nevykládejte si to, prosím, špatně, nemusíte pochybovat ani o serióznosti. Už se nemůžu dočkat, až začne nová sezóna."

Nejste unavený a netěšíte se na dny odpočinku?
MS: "Ano, těším se na pár klidných dní s mojí rodinou o Vánocích, ale také si uvědomuji, že už myslím na příští rok. Sezónu jsme zakončili s pozitivními dojmy, vše si začalo sedat a trend byl jasně pozitivní. Co se týče fyzičky, tento rok pro mě nebyl moc náročný. Vím, jak probíhá vývoj pro příští rok a díky tomu věřím, že dokážeme vlastními silami bojovat o vítězství v závodech. Díky této vyhlídce se znovu těším na závody."

Znamená to, že jste snížil své cíle pro rok 2011? Před sezónou 2010 byl vaším cílem mistrovský titul.
MS: "Bojovat o šampionát zůstává naším cílem, jinak to ani nemůže být. Hej, jsme Mercedes! Ale tohle je projekt na tři roky. A i když by samozřejmě bylo příjemnější, kdyby to vyšlo dříve, hovoříme o soutěžení na absolutním vrcholu motorsportu. Nemůžete jen tak přijít, dát dohromady nový tým a všechny porazit. Ale můžete si být jistí, že velmi tvrdě pracujeme a využíváme všech svých prostředků, abychom splnili své cíle."

Diskuze (84) Další článek: Petrov prodloužil smlouvu s Renaultem na další dva roky
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10