Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michael Schumacher přiznal, že nejen vůz, ale ani on sám nebyl letos neustále ve vrcholové formě. Část kritiky proto považuje za oprávněnou.
Schumacher: Kritiku beru, nepodával jsem vždy nejlepší výkony

Michaeli, přesně před rokem jste podepsal smlouvu s Mercedesem GP Petronas. Co nám můžete říct o přípravách na další rok?
Michael Schumacher: "Jde to velmi dobře a všichni tvrdě pracují na našich přípravách na sezónu 2011. Celý tým je motivovaný a věříme, že příští rok uděláme dobrý krok vpřed. Lidé u Mercedesu GP v Brackley, Brixworthu a Stuttgartu se opravdu hodně snaží."

Jak byste shrnul uplynulý rok a svůj návrat?
MS: "Letošek byl velmi náročný a mnoho očekávání se v tomto ohledu naplnilo. Co se týče výsledků, evidentně jsme svá očekávání nenaplnili. Ale nakonec o věci, kterých chcete dosáhnout, musíte bojovat, tohoto kréda jsem se vždy držel. Mercedes, celý tým a já spolupracujeme na tom, abychom vybudovali něco velkého. Tím, že to není snadné, je to i více vzrušující. Nikdo z nás není ten typ, co by to vzdal při prvních potížích. Je to naopak, jsme díky tomu ještě odhodlanější. Myslím, že jsem v průběhu let dokázal, že miluji výzvy a že je dokážu zvládnout. Vůbec nelituji svého rozhodnutí vrátit se."

Ale musel jste si kvůli němu vyslechnout mnoho kritiky...
MS: "To je OK a je pravda, že jsem nepodával vždy nejlepší výkony. Dokážu kritiku přijmout, jen je třeba v ní rozlišovat, pak vás může posunout vpřed. Mnohem důležitější je, že si hodně užívám to, co s tímto týmem tady budujeme. A to je nejlepší základ úspěchu, protože nemusíte pochybovat o motivaci. A nevykládejte si to, prosím, špatně, nemusíte pochybovat ani o serióznosti. Už se nemůžu dočkat, až začne nová sezóna."

Nejste unavený a netěšíte se na dny odpočinku?
MS: "Ano, těším se na pár klidných dní s mojí rodinou o Vánocích, ale také si uvědomuji, že už myslím na příští rok. Sezónu jsme zakončili s pozitivními dojmy, vše si začalo sedat a trend byl jasně pozitivní. Co se týče fyzičky, tento rok pro mě nebyl moc náročný. Vím, jak probíhá vývoj pro příští rok a díky tomu věřím, že dokážeme vlastními silami bojovat o vítězství v závodech. Díky této vyhlídce se znovu těším na závody."

Znamená to, že jste snížil své cíle pro rok 2011? Před sezónou 2010 byl vaším cílem mistrovský titul.
MS: "Bojovat o šampionát zůstává naším cílem, jinak to ani nemůže být. Hej, jsme Mercedes! Ale tohle je projekt na tři roky. A i když by samozřejmě bylo příjemnější, kdyby to vyšlo dříve, hovoříme o soutěžení na absolutním vrcholu motorsportu. Nemůžete jen tak přijít, dát dohromady nový tým a všechny porazit. Ale můžete si být jistí, že velmi tvrdě pracujeme a využíváme všech svých prostředků, abychom splnili své cíle."

Diskuze (84) Další článek: Petrov prodloužil smlouvu s Renaultem na další dva roky
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo