Schumacher: Jsem naštvaný, byla to chyba Senny

Mercedes nebude ze Španělska odjížděť v příliš dobré náladě. Rosberg během závodu nedokázal vybojovat jedinou pozici, dojel sedmý. Schumacher byl nucen odstoupit po kolizi se Sennou. AKTUALIZOVÁNO
Schumacher: Jsem naštvaný, byla to chyba Senny

Pro sedminásobného mistra světa skončila Velká cena Špnělska už ve třináctém kole, kdy v zatáčce číslo 1 kolidoval s jezdcem Williamsu Brunem Sennou.

"Před chvilkou jsem si zrovna našel čas, abych se mohl podívat na záznam. Pokud zhlédnete režijní záběry, uvidíte, že se pohnul doprava, aby bránil svou vnitřní pozici, ale pak se během brzdění vrátil zpět doleva, přede mě, " popisuje Schumacher celý incident.

"Snažil jsem se mu pak vyhnout manévrem dovnitř, ale bylo už pozdě. Nemělo to už smysl, protože to bylo ve fázi brzdění.  Je to velmi frustrující. Jsem kvůli tomu opravdu naštvaný."

Stewardi nicméně uznali vinným Schumachera a potrestali ho ztrátou pěti míst na startu do Velké ceny Monaka.

Nico Rosberg se během závodu trápil. Měl problémy s životností pneumatik, kvůli kterým ztratil dvě místa ve prospěch Kobajašiho a Vettela. Technický šéf Mercedesu Bob Bell, který pro tentokrát vedl celý tým, přiznal, že Rosbergovy problémy by mohla mít na svědomí technická závada.

"V datech byla jasně měřitelná ztráta přítlaku, která Nicovi ztěžovala práci starat se pořádně o pneumatiky. Jestli to ale bylo způsobeno poškozením, nebo nějakým jiným faktorem, to budeme teprve muset dnes večer vyšetřit," říká Bell.

"Na pneumatikách už jsem neměl vůbec žádnou gumu, takže jsem jen mohl pozorovat, jak kolem mě ostatní projíždějí," povzdechl si Rosberg, pro kterého je ztráta pátého místa zklamáním.

Další článek: Pastor Maldonado a tým Williams si ve Španělsku připsali senzační triumf