Schumacher: Jestli má někdo překonat moje rekordy, ať je to Vettel

Michaelu Schumacherovi by coby držiteli mnoha rekordů ve formuli 1 nevadilo, kdyby ho v historických tabulkách překonal Sebastian Vettel.
Schumacher: Jestli má někdo překonat moje rekordy, ať je to Vettel

Schumacherovo jméno je přítomno v mnoha tabulkách, ale nejcennější jsou prvenství v počtu titulů (7), vítězství v Grand Prix (91) a v počtu pole position (68).

K takovým číslům má Vettel zatím daleko, ale je mu teprve 26 let, takže může mít ještě dlouhou kariéru. "Pokud by to dokázal můj kamarád, zůstalo by to v rodině," řekl Schumacher k případnému překonání rekordů Vettelem pro BBC. "Vždy jsem si myslel, že rekordy jsou tu proto, aby byly překonávány."

Bývalý mistr světa, který ukončil kariéru loni, by nebyl smutný také proto, že kvůli rekordům nezávodil, naplňovalo ho něco jiného.

"Když jsem závodil, nemyslel jsem na statistiky. Byly vždy důsledkem, příjemný důsledkem. Užíval jsem si je, ale nebyly důvodem, proč jsem závodil."

A i když se zdají být některé jeho úspěchy nedosažitelné, myslí si pravý opak. "Není důvod, aby hranice, které jsem nastavil, byly jiné, protože se mění prostředí. My jsme měli 16 závodů, teď jich je 20."

"Takže je jednodušší vyhrát víc závodů v sezóně. Lidé přicházejí mnohem mladší, takže můžou ve formuli 1 strávit víc času."

Proto ale také platí, že rekordy nejsou vždy zcela srovnatelné. "U mě a Fangia to bylo jiné. Nemůžete srovnávat jeho pět (titulů) s mými sedmi. Vždy jsem jasně říkal, že úspěchy Fangia jsou unikátní a mimořádné, protože když se podíváte na ta auta, mám velký respekt k tomu, co dělali."

"Cítím se trochu provinile, že jsem ty rekordy zlomil, protože si nemyslím, že bych je překonal. Jen jsem nastavil vlastní laťku a oni měli své."

Další článek: Frijns dostal výpověď od Sauberu, ale nevyčítá mu to