Schumacher: Je opravdovým úspěchem vidět, kdo je za námi

U Mercedesu dnes mohou slavit. Michael Schumacher zítra odstartuje ze třetího místa, týmový kolega Nico Rosberg díky Räikkönenově penalizaci ze sedmého. AKTUALIZOVÁNO
Schumacher: Je opravdovým úspěchem vidět, kdo je za námi

Michael Schumacher, sedminásobný mistr světa formule 1, si dnes připsal na své konto nejlepší umístění v kvalifikaci od svého návratu do královny motorsportu. Porazit Němce dokázali jen piloti McLarenu.

Minulý závod Mercedesu nevyšel úplně podle představ. Schumacher závod nedokončil a Rosberg dojel dvanáctý, tedy mimo bodované příčky. Tým se sídlem v Brackley se navíc potýkal s výrazným opotřebením pneumatik.

Na otázku, zda se tohoto problému obává i zítra, Schumacher odpověděl: "Odhaduji, že všichni máme jisté obavy, protože tyto teploty jsou pro nás relativně nové. Včera jsme se na to docela připravovali. Odvedli jsme slušnou práci. Z Austrálie jsme se ponaučili, reagovali jsme na ni a kluci v továrně odvedli dobrou práci, takže se těším na zítřejší závod."

V porovnání s loňským rokem vypadá letošní forma Mercedesu mnohem lépe, čímž si je tým rozhodně vědom. "Je opravdovým úspěchem vidět, kdo je za námi," říká Schumacher. "Musíme se ale ještě pohnout o kousek vpřed. Jsme rozhodně blízko, ne míle daleko jako tomu bylo v minulém roce.  Teď je už jenom na nás, abychom měli dobrý vývojový program, pracovali metodicky a zůstali soustředěni. Pak uvidíme, co nám sezona přinese."

Nico Rosberg se dnes sice kvalifikoval až na osmém místě, díky penalizaci Kimiho Räikkönena si ale na startu do Velké ceny Malajsie o jedno místo polepší.

"Určitě bych chtěl být na startu na vyšší pozici, bohužel jsem ale ztratil nějaký čas při svém rychlém kole, " komentuje kvalifikaci Rosberg. "Špatně jsem projel první zatáčkou, což mě stálo několik desetin. Navíc jsem se pak po zbytek kola musel potýkat se silnými vibracemi pneumatik. Jsem si však jistý tím, že zítra můžeme dobře závodit, protože jsme na závodním tempu během celého víkendu hodně pracovali."

Další článek: První startovní řadu v Sepangu obsadil McLaren v čele s Hamiltonem