Schumacher: Jak jste viděli, Nico je o trochu rychlejší než já

Nico Rosberg předčil týmového kolegu - sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera. V kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu skončil pátý, velký Schumi byl na sedmém místě přibližně o tři desetiny pomalejší.

Přesto Rosberg nebyl spokojený. „Jsem zklamaný ze dvou důvodů. Abych byl upřímný doufal jsem, že bych mohl být na pole position. Dneska jsme ale trochu ztráceli. Pak jsem si myslel, že bych mohl být aspoň čtvrtý, ale přehřívaly se mi pneumatiky,“ vysvětlil Rosberg pro BBC.

Německému jezdci dával naději především jeho výkon z tréninků. V pátek byl vůbec nejrychlejší. V sobotu už to ale tak slavné nebylo. „Někde mezi tréninkem a kvalifikací utrpělo vyvážení auta. Asi kvůli větší teplotě trati,“ poznamenal šéf týmu Ross Brawn.

Sám Rosberg poukazoval na pneumatiky. „Když uděláte malou chybu a uklouzne vám to, pneu se přehřejí a v dalších zatáčkách vám pak chybí přilnavost. Bylo to náročné. Myslím, že pneumatiky budou zítra jeden z rozhodujících faktorů. Proto taky všichni začínáme na měkčích gumách. Na start a prvních pár kol je to lepší. S trochou štěstí bychom zítra mohli bojovat o stupně vítězů.“

Michael Schumacher absolvoval první kvalifikaci po třech letech přestávky. Přiznává, že to s ním ještě není ideální. „Mám pocit, že jsem ještě z auta nedostal všechno, co v něm je. Jak jste viděli, Nico je o trochu rychlejší než já,“ řekl.

„Vzhledem k tomu, jak dlouho jsem byl z formule 1 pryč, jsem se sedmým místem spokojený. Shodou okolností je to ta samá pozice, ze které jsem startoval ve Spa v roce 1991, když jsem začínal,“ zavzpomínal Schumacher. „Pořád se zlepšujeme a tým dobře pracuje, to se teď počítá mnohem víc. Závod je dlouhý a sezona ještě delší,“ dodal.

Další článek: Ferrari potřebovalo jistotu. Už ji má

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen