Schumacher: Hamilton mě vytlačil až na trávu

Nico Rosberg v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska nezajel ani jedno kolo, Michael Schumacher se dostal do nejlepší desítky, měl ale další konflikt s pilotem McLarenu Lewisem Hamiltonem.
Schumacher: Hamilton mě vytlačil až na trávu

Po dnešní kvalifikaci vládne u týmu z Brackley smíšená nálada. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher se dostal až do třetí části kvalifikace, nezajel v ní však ani jedno měřené kolo. Stejně na tom byli i Petrov, Senna a Kobajaši. Podle čísla vozu by tak měla Schumacherovi připadnout sedmá pozice na startu do zítřejší Velké ceny Japonska. Japonský jezdec Kamuj Kobajaši však zajel v předchozích částech kvalifikace více kol než jeho soupeři, proto ho Mezinárodní automobilová federace přesunula na sedmé místo a Schumachera pak odsunuli na místo osmé.

Schumacher nestihl na konci Q3 zajet své měřené kolo stejně jako jezdec McLarenu Lewis Hamilton, se kterým se Schumacher na konci kvalifikace málem srazil. K jejich společnému incidentu se vyjadřuje Němec následovně: "Měl jsem před sebou Webbera, protože Hamilton zpomalil. Nevím, co bylo před ním. Netuším, jestli opravdu musel zpomalit tak moc, ale bylo to těsné pro nás všechny tři. Museli jsme nějak jet, abychom se z toho dostali a mohli projít do dalšího kola. V tu chvíli jsem musel zajet nějaký čas, protože jsem nevěděl, jestli Kobajaši nebo někdo jiný plánuje vyjet. Dával jsem ze sebe maximum, ale Lewis mě trošku vytlačil na trávu."

Schumacher však Hamiltona z ničeho neobviňuje, dopředu věděl, že to bude mít se zajetím měřeného kola těsné: "Viděl jsem svůj čas, takže mi bylo jasné, že to musím nějak projet, jinak nestihnu zajet své měřené kolo. Zmeškal jsem to (vlajku) jenom o jednu sekundu. Trošku škoda, ale nakonec nám to nenadělalo žádné problémy."

Týmový kolega Nico Rosberg sice vyjel na začátku první části kvalifikace na závodní dráhu, měl ale problémy s hydraulikou a nestihl tak zajet ani jedno měřené kolo. Do zítřejšího závodu mu byl povolen start ze třiadvacátého místa.

"Snažili jsme se to opravit včas, abych mohl zajet měřené kolo, hydraulický systém je však komplikovaný a my jsme neměli dostatek času. Pro závod mám ale slibnou strategii se všemi těmi nepoužitými pneumatikami, které mám. Budu na to tlačit a budu se snažit dostat do nejlepší desítky. To bude zítra mým cílem."

 

Diskuze (139) Další článek: Do druhé části neproklouzl žádný z pilotů novějších týmů
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00