Schumacher: Hamilton je vždy otevřený mi poradit

Mick Schumacher si je z jezdců formule 1 velmi blízký se svým krajanem Sebastianem Vettelem. Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera ale řekl, že v jeho první sezóně mu pomáhal také Lewis Hamilton.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Schumacher: Hamilton je vždy otevřený mi poradit | Foto: Getty Images / Peter Fox

Ačkoliv byl během své první sezóny u týmu Haas Schumacher často v přítomnosti dalšího německého pilota Vettela, který mu poskytoval cenné rady, jako to v začátcích jeho kariéry pro něj dělal Michael Schumacher, často Mick Schumacher mluvil také se sedminásobným mistrem světa Hamiltonem.

„Ano, rozhodně byl vždy velmi otevřený v tom dát mi radu, aby mi pomohl v pozici, ve které jsem byl,“ řekl Schumacher pro crash.net.

„V době, kdy už můj otec nebyl u Mercedesu, jsem dostal příležitost přijet na pár závodů a vidět ho tam. Určitě bylo příjemné vědět, že když měl čas, dokázal se mnou mluvit o určitých věcech. Tyto rozhovory jsou samozřejmě soukromé. Některé z nich se týkají závodění, ale většina je jen na přátelské úrovni.“

Mick Schumacher se přitom vloni na závodní dráze potkával s piloty, se kterými závodil také jeho otec, který zažil na trati Vettela, Hamiltona, Fernanda Alonsa nebo Kimiho Räikkönena.

„Když si pomyslím, že závodili s dvěma generacemi, tak to musí být i pro ně neskutečné. Musí jim připadat... že už jsou v tomto sportu docela dlouho!“

Další článek: U AlphaTauri se obávají, že ani rozpočtový strop nepomůže stáhnout ztrátu na přední týmy

Témata článku: , , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00