Schumacher fanouškům: Doufám, že mě budete podporovat i nadále

Michael Schumacher ve snaze udobřit si tu část fanoušků, kteří jeho odchod od Ferrari k Mercedesu považují za zradu, adresoval právě jim otevřený vzkaz skrze italská média. V něm vzdal hold fandům Ferrari a vyjádřil naději, že jej budou podporovat i nadále.

Michael Schumacher a Ferrari spolupracovali nepřetržitě 14 let.

"14 let jsem byl součástí Ferrari a 14 let bylo Ferrari součástí mě," vzkázal sedminásobný mistr světa. "Značná část Ferrari zůstane navždy v mém srdci. Nikdy nezapomenu na vřelost, sílu a odhodlání, kterého se mi po léta od italských fanoušků Ferrari dostalo.

Cítil jsem se vítaný, snažil jsem se vám dát radost a nadšení, když jsem na dráze bojoval a po vítězství s vámi sdílel radost a nadšení.

Našel jsem mnoho přátel a hodně se ve Ferrari naučil. Vždy jsem podrobně sledoval přístup, s jakým se vypořádat s nástrahami, a v Německu jsem jej vždy chválil: žádné naříkání, ale spíše snaha vidět to dobré v tom, co je nevyhnutelné, a pak radost.

Teď pro mě začíná nová kapitola. Na dráze budu proti Ferrari závodit s maximálním respektem. Jsem přesvědčen, že to budou tvrdé bitvy. Jsem si přirozeně jist, že Ferrari ukáže svou historickou sílu, protože vím, čeho jsou tihle chlapíci schopni.

Rád bych poděkoval všem, kteří mě podporovali. Byl bych moc šťastný, kdybyste - vedle dvou jezdců Ferrari - i nadále pro mě nacházeli kousek vaší neskonalé náklonnosti."

Další článek: Mercedes oslovil Schumachera již před půl rokem

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00