Schumacher: Druhé loučení s formulí 1 bude méně emotivní

Michael Schumacher je připraven na svůj poslední závod ve formuli 1. A protože loučení bude klidnější, dokáže si ho lépe vychutnat.
Schumacher: Druhé loučení s formulí 1 bude méně emotivní

Schumacher opustí formuli 1 po 306 závodech. Pokud si v Brazílii nepřipíše žádný výjimečný výsledek, zastaví se jeho statistiky na 91 vítězstvích, 155 pódiích, 68 pole position a 77 nejrychlejších kolech.

"Interlagos je to správné místo pro ukončení mé kariéry, protože tam má kořeny velká fascinace pro formuli 1," řekl. "Vždy si užívám nadšení fanoušků. Okruh je prostě skvělý, událo se na něm mnoho pamětihodných věcí a vždy nabízí působivé závody, protože jeho unikátní profil zaručuje rušené dění. Pro mě je to také okruh, na kterém si vzpomenu na Ayrtona."

Sedminásobný mistr světa se nebude loučit poprvé, tentokrát by to však mělo být definitivně. A okolnosti budou jiné.

"Můj odchod z formule 1 pro mě asi bude tentokrát méně emotivní než v roce 2006, kdy jsem stále bojoval o šampionát a všechno bylo mnohem intenzivnější. Tentokrát budu moci věnovat více pozornosti svému loučení a snad si ho i vychutnám."

"Ve formuli 1 jsem zažil fantastické roky, dostalo se mi hodně podpory od fanoušků z celého světa, za což jim chci zvlášť poděkovat. Samozřejmě bych byl nejšťastnější, kdybych se mohl rozloučit dobrým závodem. Jsem si jistý, že uděláme vše pro to, aby se to podařilo."

Vedení Mercedesu chce Schumacherovi připravit důstojné loučení nejen na trati, ale i mimo ni. Šéf týmu Ross Brawn uznal, že tříletý návrat nepřinesl výsledky, ve které všichni doufali, ale Schumacherovi poděkoval za všechnu práci a pokrok, kterého tým dosáhl.

"S Michaelem jsem pracoval většinu z 21 sezón jeho kariéry a domnívám se, že je jeden z nejlepších, ne-li ten nejlepší jezdec formule 1 všech dob. Přeji mu vše nejlepší v jeho budoucích plánech," dodal.

Diskuze (108) Další článek: Räikkönen a Lotus se shodli, třetí místo v šampionátu za námahu stojí