Schumacher: Druhá kariéra mi hodně pomohla po lidské stránce

Michael Schumacher sice s Mercedesem nezískal mnoho dobrých výsledků, ale nabyl cenné zkušnosti, které mu pomůžou i mimo závodní tratě.
Schumacher: Druhá kariéra mi hodně pomohla po lidské stránce

Schumacher ukončil druhou kariéru po třech letech u týmu Mercedes. "Bylo to zajímavé období, hlavně po lidské stránce," hodnotil pro RTL. "Když si jako člověk prožijete těžké časy, přečkáte je a nakonec rostete a rozvíjíte se, jste díky tomu ještě silnější."

"A tak se cítím, cítím se mnohem vyspělejší, otevřenější a víc v klidu než kdy dřív, i když jsem asi neměl úspěchy, ve které jsem doufal."

V posledních třech letech se ale Schumacher samozřejmě učil i jako jezdec.

"Učím se pořád, pořád se snažím učit od všech jezdců v paddocku, analyzuji všechny lidi, všechny detaily, co nejvíce, abych zjistil, co dělají jinak, a tak se dál zlepšoval."

"Protože formule 1 je o neustálém zlepšování v každém detailu. Není to tak, že někdo najednou udělá něco zcela jiného, jde o spoustu detailů, jejich kombinace vytváří celek."

Diskuze (36) Další článek: Turecká vláda odmítá přispět na závod
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30