Schumacher dostal v Maďarsku nesprávný trest

Mezinárodní automobilová federace připustila, že během GP Maďarska chybovala, když Michaelu Schumacherovi udělila penalizaci průjezdu boxy.
Schumacher dostal v Maďarsku nesprávný trest

Schumacher se do problémů v Budapešti dostal tím, že si spletl startovní pozici. Pak vypnul motor, a když mu ho tým znovu nastartoval, projel moc rychle boxovou uličkou.

Za překročení maximální povolené rychlosti v pit lane dostal trest průjezdu boxy, ale Auto Motor und Sport uvedl, že Charlie Whiting přiznal chybu na straně stewardů.

Když se totiž Schumacher dopustil svého prohřešku, závod nebyl ještě odstartován, tudíž mohl maximálně dostat pokutu. Penalizace průjezdu boxy je možné udělit až za provinění během závodu.

Závod začíná zhasnutím červených světel, tedy samotným startem, a ne zaváděcím kolem. To také vysvětluje menší zmatky ve statistikách, u některých jezdců se liší počet startů a účastí v Grand Prix. I když se jezdec zúčastní zaváděcího kola, tak pokud neodstartuje se zhasnutím světel (nebo z pit lane), počítá se mu jen účast v závodním víkendu, start do závodu nikoliv.

Další článek: Z předních týmů jsme nejpomalejší, říká Alonso. Soupeři nesouhlasí

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen