Schumacher doplatil na špatné načasování

Od měřeného kola navíc ho dělily čtyři setiny sekundy. Mercedes si uvědomuje nevyužitou šanci a doufá ve zlepšení v zítřejším závodě.
Schumacher doplatil na špatné načasování

Stupně vítězů již letos pro Mercedes nejsou žádným zázrakem. O další umístění mezi prvními třemi se Nico Rosberg pokusí po startu z páté pozice.

"Kvalifikace dnes proběhla hladce a páté místo je pro solidní výsledek zde v Montrealu velmi dobré. Pořád mohu doufat v pódiové umístění. Hodně jsme se soustředili na rychlost v závodě. Jsem optimista, neboť závod rozhodne dobré zacházení s pneumatikami," nechal se slyšet Rosberg.

Není divu, že Michael Schumacher měl po kvalifikaci poněkud hořkou pachuť v ústech. V posledním kole, které ovšem musel nakonec vypustit, zajel v prvním sektoru své maximum.

"No, tak takhle jsme si dnešní kvalifikaci rozhodně nenaplánovali. Chtěli jsme jet dvě měřená kola za sebou a naplno jet v tom druhém, jelikož jsme se předtím přesvědčili, že pouze jedno kolo není ideální. Nevím, jak se nám povedlo, ale když jsem najel do druhého kola, tým mi řekl, že už je stejně moc pozdě. Na pole position to dnes každopádně nebylo, jelikož jsme neměli na časy hochů vpředu. Velice pravděpodobně jsem ale mohl zajet čas podobný těm z předchozích částí kvalifikace a startovat z o něco lepší pozice. Musím to brát, jak to je a snažit se tlačit na pilu v závodě, když už jsem nemohl v kvalifikaci," prohlásil Schumacher.

Další článek: Vettel takový náskok nečekal