Schumacher dnešní závod bere jako novou trpkou zkušenost

Jezdec týmu Mercedes GP okruh v Šanghaji nikdy neměl příliš v lásce. Po dnešku k tomu má o důvod víc. Nepovedená strategie ho odsoudila k zisku pouze jednoho bodu.

Třetí místo Nica Rosberga německého pilota vyšvihlo až na druhou pozici v průběžném pořadí mistrovství světa. Michael Schumacher se očividně trápil a obsadil poslední desátou příčku. Nepomohl ani déšť. Ten naopak, zdá se, situaci sedminásobnému mistru světa ztížil.

"Je fantastické být na stupních vítězů podruhé za sebou. Byl to závod plný zvratů. Naštěstí jsme dělali správná rozhodnutí ve správný čas, což nás vrátilo do hry. Poslechl jsem radu Jocka (závodního inženýra) a týmu a při první spršce zůstal na suchých pneumatikách. Jen jsem si v duchu říkal, ať už konečně přestane pršet! Bylo hezké být chvíli ve vedení závodu. Kdyyž začalo pršet podruhé, trápil jsem se s odcházejícími přechodnými pneumatikami, což umožnilo Jensonovi se přede mě dostat. Zdálo se, že na přechodných sadách jsme ztráceli. Každopádně je třetí místo fantastické a ukazuje, že jsme tento víkend podnikli krok správným směrem. Tým ještě neřekl poslední slovo. O to lepší je, že se do Evropy vrátíme podpořeni dobrými výsledky a druhým místem v šampionátu," řekl spokojený Rosberg.

Michael Schumacher svedl několik statečných soubojů při hlídání své pozice. V Šanghaji ovšem nefungovala chemie mezi ním a jeho vozem. Zejména na výjezdech ze zatáček se Schumi očividně trápil.

"Tenhle závod patří k těm, které bych si nerad zapamatoval. To platí ostatně o celém víkendu. Nebylo to dobré pro mě, ani ode mě. Musím to brát jako novou zkušenost a akceptovat ji, ačkoliv je frustrující, že jsem nebyl schopen se o pneumatiky postarat lépe. Má strategie z tohoto ohledu nebyla moc obdivuhodná. V posledních deseti kolech byly z přechodných pneumatik prakticky slicky. Byl jsem jedním z jezdců, kteří do boxů naposledy zajeli poměrně brzy. Měli jsme zvolit jiný přístup. Svedl jsem několik těsných a zajímavých soubojů. Bylo to zábavné. Jelikož ale má poslední zastávka u mechaniků přišla příliš brzy, byly souboje z mé strany beznadějné. Gratuluji Nicovi, který se dostal na stupně vítězů. Alespoň jeden z nás tedy získal slušný počet bodů. Těším se, až pojedu domů. Tedy pokud to vůbec půjde," nechal se slyšet Schumacher.

Další článek: Button: Moje nejlepší vítězství

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.