Schumacher čtvrtým místem potvrzuje slibnou formu Mercedesu

V posledních dnech před začátkem sezony byli lidé z Mercedesu opatrnými optimisty. Jak se ukázalo, nedělali si plané naděje.
Schumacher čtvrtým místem potvrzuje slibnou formu Mercedesu

Dobře to vypadalo už v sobotu ráno, kdy se oba mercedesy pohybovaly kolem pátého místa, byť Michael Schumacher po chybě v tréninku předčasně skončil. Nakonec to byl ovšem právě on, kdo byl tím rychlejším ze závodní dvojice Mercedesu a pro závod si v kvalifikaci vyjel slibnou čtvrtou pozici.

"První kvalifikace sezony se ukázala být velmi těsnou bitvou, jak jsme všichni doufali. Z našich výkonů mám rozhodně radost, jsou velkým krokem vpřed, když je porovnáme s výsledky z loňského roku. Musím poděkovat všem klukům z týmu za všechnu práci, kterou přes zimu odvedli. Také myslím, že je důležité zdůraznit, že Mercedes-Benz má v tento projekt plnou důvěru a vážně doufám, že dokážeme přinést výsledky, které si přejeme. Musíme k tomu přistoupit krůček po krůčku, konkurence je velká. Teď jen musíme vytrvat v tvrdé práci," prohlásil dobře naladěný Schumacher.

Spokojen je dle svých slov také Nico Rosberg, byť ten vidí stále potenciál k výraznějšímu zlepšení, zejména co se nastavování vozu týče. Nepomohla mu ani drobná jezdecká chyba. 

"Máme radost, že jsme přes zimu dokázali vůz viditelně vylepšit. Vzhledem k tomu, co jsme zjistili v průběhu volných tréninků, bychom měli být silní také v zítřejším závodě. Bohužel jsem dnes z vozu nedostal vše. Jelikož máme na autě spoustu novinek, nedokázal jsem najít to správné nastavení. Bude trvat pár závodů, než vše bude perfektně fungovat. V posledním kole jsem se dopustil drobné chyby, což mě stálo trochu času. Sedmá pozice je ale přesto dobrá a zítra udělám vše pro to, abych ji ještě vylepšil," řekl Nico Rosberg. 

Mercedes mimo své rychlosti v Melbourne zaujal také svým řešením f-průduchu. Německý tým ho označil za užitečné, avšak nikoliv klíčové zařízení. Mělo by zlepšovat maximální rychlost monopostů F1 W03. Mezinárodní automobilová federace ústy Charlieho Whitinga označila řešení Mercedesu za legální. Red Bullu a Lotusu se to ovšem pranic nelíbí a doufají, že FIA svůj krok přehodnotí. 

Ross Brawn je s výsledky svého týmu rovněž spokojen a prozradil, že v ranním tréninku se piloti soustředili hlavně na jízdu s větším množstvím paliva, aby vyzkoušeli své šance pro neděli. 

Další článek: Grosjean překvapil třetím místem, Räikkönen nepostoupil z první části