Schumacher či Russell v růžové? BWT by mohl zamířit k Haasu nebo Williamsu

Společnost BWT by mohla zůstat ve formuli 1. Spekuluje se o jejím spojení s Haasem nebo Williamsem.
Schumacher či Russell v růžové? BWT by mohl zamířit k Haasu nebo Williamsu

Rakouská společnost BWT, která se věnuje úpravě vody, byla od roku 2017 sponzorem Racing Pointu a svou růžovou barvou velmi výrazně promluvila do zbarvení týmu.

Z Racing Pointu se stal Aston Martin a půjde tak nyní cestou klasické zelené barvy. Konec u stáje ze Silverstonu ale nemusí znamenat i konec ve formuli 1. Podle Motorsport.com zvažuje BWT spolupráci s Haasem nebo Williamsem.

Haas je bez titulárního sponzora od poloviny roku 2019, kdy skončila spolupráce s Rich Energy. Spekulacím o příchodu BWT nahrávají i komentáře Ralfa Schumachera pro německý Express. Schumacher řekl, že by do Haasu měl přijít nový sponzor a barvy, ale nemá to vazby na Micka Schumachera. Ralf Schumacher BWT zná. Jeho syn David jezdil v barvách společnosti ve formuli 4.

Haas nebyl daleko od konce ve F1, přiznal Steiner

Haas nebyl daleko od konce ve F1, přiznal Steiner

Druhou možností je Williams. Tým už testoval nový vůz v Silverstonu a má mít modré zbarvení. Prezentace týmu je ale až 5. března, takže se může situace změnit. Konec konců týmy v nedávné minulosti měly dokonce speciální či prozatímní zbarvení pro testy a od prvního závodu bylo jiné. Vzhledem k tomu, že se letos odehrají testy v Bahrajnu, kde se pojede i první závod, změny v této oblasti zřejmě očekávat nemůžeme. Ale do samotných testů zbývá ještě dostatek času.

BWT v minulosti zvažoval dokonce i spolupráci s Mercedesem. Toto Wolff a šéf BWT Andreas Weibenbacher se dobře znají. BWT však chtělo promluvit do zbarvení a to stříbrným šípům nelíbilo.

Další článek: Nejdelší partnerství pokračuje. Shell prodloužil smlouvu s Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.