Schumacher chce rozšířit svoji rekordní sbírku titulů

Michael Schumacher se do formule 1 nevrací jen za zábavou, jakou si užíval na motorkách, navzdory dlouhé přestávce chce okamžitě bojovat o příčky nejvyšší.

"Je to tým, který letos vyhrál oba šampionáty," uvedl. "Se silným partnerem jako je Mercedes-Benz může být naším jediným cílem bojovat o šampionát. Jak jsme viděli, konkurence bude tvrdá, ale jsem nadšený, že jsem zpět."

"Závodní okruhy jsem nikdy neopustil. Na konci roku 2006 jsem byl formulí 1 unavený, ale po třech letech absence jsem znovu plný energie a teď se cítím silný. Hrál jsem si s motorkami a teď se cítím připravený na seriózní věci."

Potenciální překážkou pro podpis smlouvy s Mercedesem mohl být poraněný krk, který mu zabránil v návratu s Ferrari letos v létě.

"Samozřejmě to bylo téma a chtěl jsem tomu porozumět," řekl Schumacher. "Než jsem dal konečný souhlas, ujistil jsem se, že je všechno v pořádku. Se stoprocentní jistotou můžu říct, že krk už problém nepředstavuje."

"Když jsem se pokusil o návrat s Ferrari, bylo to moc brzy po nehodě. Teď už uplynulo dost času na kompletní zotavení."

Schumacher se bude na trati srovnávat nejen se známými soupeři, jako je Fernando Alonso, ale také s mladými talenty, jakými jsou Hamilton nebo Vettel.

"V tomhle si zcela věřím," řekl. "Když jsem po své nehodě usedl do motokáry, byl jsem okamžitě rychlý. Budu to muset prokázat v reálu, ale souboje kolo na kolo s těmito kluky budou napínavé a vzrušující. Je to něco, na co se těším. Skvělé je, že se mi dostává podpory zvenčí. Nepochybují o mých schopnostech."

Podle Schumachera budou v sezóně 2010 bojovat na špičce stejné čtyři týmy jako letos, tedy Brawn/Mercedes, Red Bull Racing, McLaren a Ferrari.

O schopnostech svého pilota nepochybuje ani Ross Brawn, který s Schumacherem úspěšně spolupracoval u Ferrari.

"Ptal jsem se na to Michaela a on dokáže posoudit nejlépe, jaké jsou jeho možnosti," řekl Brawn. "Věřím mu a on mi řekl, že to může dokázat. Vždy byl svým nejlepším kritikem, sám dobře ví, čeho je schopný."

Nadšení z Schumacherova návratu neskrýval ani jeho týmový kolega Nico Rosberg. V ´národním´ týmu Německa bude moci změřit síly "s jedním z nejlepších jezdců všech dob."

"Jsem si jistý, že budeme velmi silnou dvojicí, protože ze své rychlosti neztratil nic. Také je to skvělá zpráva pro náš sport a fanoušky," dodal Rosberg.

Další článek: Je to oficiální: Schumacher a Mercedes oznámili tříletou smlouvu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.