Schumacher byl zvyklý na exkluzivní pneumatiky, teď si stěžuje na standard

Bývalý konstruktér Gary Anderson nabídl zajímavý pohled na problémy, které má Michael Schumacher s pneumatikami. Podle něj nejsou stížnosti bývalého mistra světa oprávněné.
Schumacher byl zvyklý na exkluzivní pneumatiky, teď si stěžuje na standard

Schumacher se opakovaně nechal slyšet, že by se Pirelli mělo zamyslet nad pneumatikami, které letos dodává do formule 1, protože s nimi má většina jezdců problémy. Německému pilotovi vadí, že s obutím musí zacházet opatrně a nemůže pořád jezdit na hranici možností svých a vozu.

Na Schumacherovu kritiku zareagoval mimo jiné Gary Anderson, který více než 10 let působil u různých týmů formule 1 jako designér, poslední vůz postavil pro Jordan v roce 2003. Se sedminásobným šampiónem nesouhlasí a připomněl, že pneumatiky na míru už mu dnes nikdo vyrábět nebude.

"On je profesionální jezdec a celé je to o správném zacházení s pneumatikami. Dosáhnete toho správným vyvážením vozu," komentoval Anderson pro BBC. "Když jsem na začátku let 2000 pracoval s pneumatikami Bridgestone u Jaguaru, což bylo uprostřed války s Michelinem, Schumacher a Ferrari měli pneumatiky, na které jsme se nemohli ani podívat."

"Byly tak drahé, že si Bridgestone nemohl dovolit je dodávat všem. A kdykoliv jsme měli příležitost nasadit odvozeninu od těchto pneumatik, naše časy na kolo byly mnohem, mnohem lepší."

Podle Andersona by proto teď Schumacher neměl kritizovat, ale přizpůsobit se.

"Je trochu smutné, že Michael teď vidí věci jinak, protože za velkou část své konkurenceschopnosti tehdy vděčil za pracovní vztah, který on a Ferrari měli s Bridgestonem a ke kterému nikdo jiný neměl přístup. Teď tu máme standardizované pneumatiky a je na něm a Mercedesu, aby mu správně fungovaly, neměl by prstem ukazovat na dodavatele."

Další článek: Ecclestone se dohodl s Francií na Grand Prix od roku 2013