Schumacher bude znovu vítězit, věří Ecclestone. Vyhrát už mohl, říká Haug

Kritika Schumacherových výkonů sílí, ale německý pilot našel zastání nejen u Bernieho Ecclestona. Ten věří, že sedminásobný mistr světa bude znovu vítězit. Svého jezdce podpořil také Norbert Haug.

"Michael by se nikdy nevrátil, pokud by nebyl přesvědčený, že to dokáže. Není turistou v paddocku, je tu, aby vyhrával a znovu vyhrávat bude," řekl šéf formule 1.

Sportovní ředitel Mercedesu Norbert Haug je dokonce přesvědčený, že Schumacher už vyhrát mohl, výkonnost na to údajně měl v Austrálii. "Na začátku byl čtvrtý a před vítězem závodu (Buttonem), propadl se dozadu a stejně dojel desátý," připomněl. "Říkáte, že se trápí, ale ve skutečnosti mohl druhý závod vyhrát."

Sám Schumacher očekával, že mu několik závodů potrvá, než bude podávat maximální výkony. Haug ho v tom podpořil. "Nikdy nepodceňujte Michaela. Dejte mu čas, aby se přizpůsobil novému vozu a pneumatikám. V tuto chvíli je něco jako nováček, který si musí zvyknout," dodal.

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s ohlédnutím za Čínou

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.