Schumacher bude lepší ve druhé sezoně, předpokládají u Haasu

Jediný americký tým v současném startovním poli formule 1 se připravuje na první sezonu s Mickem Schumacherem. Stáj, která je úzce napojená na Ferrari, očekává že syn sedminásobného mistra světa půjde i v „královně motorsportu“ cestou postupného progresu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Schumacher bude lepší ve druhé sezoně, předpokládají u Haasu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Dosavadní formulová kariéra nositele slavného jména probíhala podle určitého vzorce. Úvodní sezonu v nové sérii měl Mick Schumacher vždy slabší než tu následující.

Jen pro srovnání: v evropském šampionátu formule 3 Schumacher debutoval v roce 2017, kdy získal jedno třetí místo v Monze a celkově obsadil 12. pozici. O rok později už ale vyhrál osm závodů a stal se šampionem.

Jízda ve voze Ferrari je podle Schumachera dobrá příprava na sezónu [+video]

Jízda ve voze Ferrari je podle Schumachera dobrá příprava na sezónu [+video]

Velmi podobně si syn Michaela Schumachera počínal i ve formuli 2. Debutovou sezonu opět proměnil ve 12. místo v konečném pořadí, nicméně už ve své první sezoně dokázal vyhrát jeden závod na Hungaroringu. A opět po vzoru F3 se Schumacherovi náramně vydařila druhá sezona v F2. Jednadvacetiletý Němec vyhrál dva závody a získal mistrovský titul.

Šéf stáje Haas Günther Steiner předpokládá, že jeho tým bude svědkem podobného vývoje u Schumachera i ve formuli 1.

„Ještě jsem s ním nepracoval. Když se ale podíváte na jeho výsledky, tak první sezona vždy byla…byla ok, nebyla špatná. Ve druhé sezoně ale vždy dokázal udeřit,“ rozpovídal se Steiner pro Motorsport-Total.com

Dokument u Schumacherovi je hotov, premiéru odkládá koronavirus

Dokument u Schumacherovi je hotov, premiéru odkládá koronavirus

„Myslím si, že to je proto, že v první sezoně analyzuje, co by mohl udělat lépe. Ve druhé sezoně to poté převádí do praxe.“

„Je velmi chladnokrevný, v první sezoně ani příliš neukazuje, že tam patří. Na to přesně se chci zaměřit. První rok bude hodně o učení, to dobře víme. Bude to rok proměny. V následujícím roce už budeme od obou kluků očekávat to nejlepší,“ řekl Steiner, který tak nepřímo zmínil i Schumacherova týmového kolegu Nikitu Mazepina.

Další článek: Miami je stále ve hře. Jednání probíhají, potvrdil Domenicali

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00