Schumacher: Ano, máme drobné obavy

Michael Schumacher připustil, že ho mírně znepokojuje, jak začalo pro Mercedes letošní testování. „Ano, máme drobné obavy,“ řekl BBC ve španělském Jerezu.
Schumacher: Ano, máme drobné obavy

Začátkem února ve Valencii totiž německý tým nestačil nejlepším soupeřům. Před začátkem druhých testů v Jerezu Schumacher řekl, že vítězit hned v úvodu sezony bude pro jeho tým poměrně složité.

Celou situaci komplikuje fakt, že na časy z předsezonních tréninků se dá spolehnout jen omezeně. „Až v prvním závodě zjistíme, jak na tom opravdu jsme. Časy jsou důležité, ale v tuto chvíli nemusí být správné,“ poznamenal Schumacher.

Sedminásobný mistr světa přiznal, že nejrychlejší čas, který ho vyhoupl do čela páteční výsledkové listiny, zajel na nejměkčích pneumatikách, na kterých někteří ostatní ani nevyjeli. V sobotu pak byl třetí za Heidfeldem a Alonsem.

Mercedes v roce 2010 postavil na start svůj tovární tým poprvé po pětapadesáti letech. Vybudoval ho na základech mistrovského Brawnu s vidinou dalších titulů. V první sezoně byly obnovené stříbrné šípy až čtvrté nejlepší. Bylo jim však odpuštěno vzhledem k tomu, že vývoj auta negativně ovlivnilo pozdní převzetí novým majitelem.

Letos už by se omluvy hledaly hůř. „Pro tým je moc důležité udělat pokrok a být úspěšnější. Jsme Mercedes a máme jasný cíl. Bude ale těžké dosáhnout ho už letos, zvlášť s ohledem na loňskou zkušenost,“ řekl Schumacher.

Další článek: Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem