Schumacher: Ano, máme drobné obavy

Michael Schumacher připustil, že ho mírně znepokojuje, jak začalo pro Mercedes letošní testování. „Ano, máme drobné obavy,“ řekl BBC ve španělském Jerezu.
Schumacher: Ano, máme drobné obavy

Začátkem února ve Valencii totiž německý tým nestačil nejlepším soupeřům. Před začátkem druhých testů v Jerezu Schumacher řekl, že vítězit hned v úvodu sezony bude pro jeho tým poměrně složité.

Celou situaci komplikuje fakt, že na časy z předsezonních tréninků se dá spolehnout jen omezeně. „Až v prvním závodě zjistíme, jak na tom opravdu jsme. Časy jsou důležité, ale v tuto chvíli nemusí být správné,“ poznamenal Schumacher.

Sedminásobný mistr světa přiznal, že nejrychlejší čas, který ho vyhoupl do čela páteční výsledkové listiny, zajel na nejměkčích pneumatikách, na kterých někteří ostatní ani nevyjeli. V sobotu pak byl třetí za Heidfeldem a Alonsem.

Mercedes v roce 2010 postavil na start svůj tovární tým poprvé po pětapadesáti letech. Vybudoval ho na základech mistrovského Brawnu s vidinou dalších titulů. V první sezoně byly obnovené stříbrné šípy až čtvrté nejlepší. Bylo jim však odpuštěno vzhledem k tomu, že vývoj auta negativně ovlivnilo pozdní převzetí novým majitelem.

Letos už by se omluvy hledaly hůř. „Pro tým je moc důležité udělat pokrok a být úspěšnější. Jsme Mercedes a máme jasný cíl. Bude ale těžké dosáhnout ho už letos, zvlášť s ohledem na loňskou zkušenost,“ řekl Schumacher.

Diskuze (186) Další článek: Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10