Schumacher a Ilott nastoupí v prvním tréninku na Grand Prix Eifelu

Hned dva mladíci Ferrari nastoupí na Nürburgringu do prvního pátečního tréninku.
Schumacher a Ilott nastoupí v prvním tréninku na Grand Prix Eifelu

Callum Ilott se sveze s vozem Haasu, Mick Schumacher usedne do vozu Alfy Romeo. Těšit se může také Robert Shwartzman, který by se měl zúčasnit prvního tréninku v Abú Dhabí, ale ještě nebylo potvrzené, se kterým ze dvou jmenovaných týmů.

Schumacher a Illot jsou v současné době na prvních dvou místech v šampionátu formule 2 a oba dva mají šanci získat v příštím roce sedačku ve formuli 1 – v týmech Alfa Romeo a Haas.

Schumacher samozřejmě poděkoval Alfě Romeo a Jezdecké akademii Ferrari za příležitost. 

„Mám velkou radost, že jsem dostal tuto šanci ve volném tréninku,“ uvedl Schumacher. „Skutečnost, že moje první účast ve víkendu formule 1 proběhne před mým domácím publikem na Nürburgringu, činí tento okamžik ještě zvláštnějším.“

„V příštích deseti dnech se budu dobře připravovat, abych mohl pro tým udělat tu nejlepší možnou práci a získat cenná data.“

„Je úžasné mít tuto šanci na trati, která je jednou z mých oblíbených. Právě tam jsem v roce 2015 získal první pódium své kariéry,“ řekl Illot. „Nürburgring pro mě znamená hodně. Je to trať se skutečným dědictvím, takže je skvělé, že tam budu mít první účast v závodním víkendu Formule 1.“

Nejdříve test se starším vozem 

Schumacher, Illot a Shwartzman se ve voze F1 svezou ještě před Grand Prix Eifelu. Už zítra budou ve Fioranu testovat s vozem Ferrari z roku 2018.

„Není pochyb o tom, že Mick je jedním z velkých talentů,“ uvedl Frédéric Vasseur. Výsledky Schumachera to podle něj dokazují. 

„Je rychlý, ale za volantem je také konzistentní a vyzrálý. To vše jsou charakteristické znaky budoucího šampiona. Zapůsobil na nás svým přístupem a pracovní morálkou v době, kdy s námi byl vloni a těšíme se na další spolupráci s ním na Nürburgringu.“

Další článek: Brawn odmítá konspirace okolo Hamiltonovy penalizace

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)