Schody na nose vozů zůstanou standardem, odhaduje Lotus

Technický šéf Lotusu James Allison se domnívá, že málokterý tým využije nové možnosti pravidel a zakryje schod na nose svého monopostu.
Schody na nose vozů zůstanou standardem, odhaduje Lotus

Nosy vozů se staly terčem kritiky a posměšků na začátku loňské sezóny. Týmy je považovaly za natolik nevzhledné, že společně prosadily úpravu pravidel, která jim umožňuje schod snadno zakrýt.

"Je tu jedno pravidlo, které otevírá možnost pro změnu, protože teď smíme nasadit 'panel cudnosti' na horní stranu nosu, abychom se vyhnuli kachnímu vzhledu, který jsme vídali v roce 2012," potvrdil Alisson.

Ovšem Lotus E21, který je doposud jediným letošním odhaleným vozem, ničím takovým vybaven není a schod na nose mu zůstal. Má to prostý důvod, který podle Allisona povede ostatní týmy ke stejnému postoji.

"Takový panel je ale volitelný a já bych nebyl překvapen, kdyby se většina roštu rozhodla ho nevyužít. Ten panel navýší hmotnost o pár gramu, takže je pravděpodobné, že k jeho použití na voze dojde jen v případě, že tým z něho dokáže vytěžit přínos v oblasti výkonnosti."

Ale pravidla byla formulována právě tak, aby týmy odradila od snahy panel využít k aerodynamickým ziskům.

Diskuze (50) Další článek: De la Rosa chtěl k Ferrari už v roce 2003, ale Todt ho odmítl