Scheckter uvažoval o vrácení titulu

Nelíbí se mu jednání FIA.

Poslední mistr světa v barvách Ferrari před příchodem Michaela Schumachera Jihoafričan Jody Scheckter prý uvažoval, že demonstrativně vrátí svůj titul mistra světa z roku 1979. Pozdější podnikatel v oblasti telekomunikací a nyní úspěšný farmář tak chtěl vyjádřit svůj nesouhlas s kroky vedení formule 1.

Asociace týmů formule 1 FOTA momentálně vede spor s Mezinárodní automobilovou federací FIA o některých změnách v pravidlech, zejména rozpočtových stropech.

"Do formule jedna vstoupila politika a je pro mě velkým zklamáním, jak se některé věci řeší," řekl Scheckter pro BBC.

"Byly doby, kdy jsem si říkal, že snad vrátím svůj titul," řekl vítěz deseti velkých cen. "Některá pravidla a rozhodnutí učiněná FIA v posledních letech byla podle mě příšerná. Myslím, že sport čelí diktatuře, která je špatná, stejně jako dřív nebo později všechny diktatury."

Vrácení třicet let starého Scheckterova titulu, který závodil s monoposty McLaren, Tyrrell, Wolf a Ferrari by však situaci těžko výrazněji změnilo.

Další článek: Ecclestone: Dvojí pravidla neprojdou

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.