Sázky na Formuli 1

Reklama 17. července 2022
Rychlosti přesahující 300 km/h, atraktivní předjížděcí manévry i skutečnost, že o vítězi a poraženém rozhodují častokráte pouze vteřinky, dělají z Formule 1 po zásluze královnu motorsportu.
©Adikk/Fotky&Foto
Sázky na Formuli 1 | ©Adikk/Fotky&Foto

Krom toho závodní víkendy kalendáře F1 se pokaždé řadí mezi nejsledovanější sportovní události na světě. Zkrátka o adrenalin při sledování šampionátu, jehož založení se datuje až do roku 1950, rozhodně není nouze.

Navíc nemusíte zůstat pouze u pasivního sledování, zapojit se můžete i aktivně sázením, což učiní z prožívání závodů Formule 1 ještě dramatičtější zážitek. Zkrátka fenomén kurzového sázení se nevyhnul ani Formuli 1. Vsázet přitom můžete nejenom na výsledky jednotlivých Velkých cen, ale na svůj tiket si můžete zařadit i dlouhodobější sázky. A právě jimi při představování sázkařských možností souvisejících s F1 začneme.

Dlouhodobé sázky na Formuli 1

Jedno zajímá před každou sezónou všechny fanoušky F1, a to sice to, kdo bude na jejím konci korunován novým šampiónem tohoto nejprestižnějšího okruhového seriálu. A právě i sázka na celkového vítěze šampionátu jezdců F1 patří dlouhodobě k těm nejoblíbenějším. Navíc vsadit na celkového krále mezi jezdci se dá nejenom před startem sezóny, ale i v jejím průběhu.

Kurzy na celkového vítěze se pak pochopitelně přizpůsobují aktuálnímu dění a po každém závodě se mění. Krásným příkladem je sezóna 2022, kdy byly před jejím startem největší šance připisovány obhájci titulu Maxu Verstappenovi z Red Bull Racing. Avšak slabší úvod z jeho strany rázem udělal největšího kurzového favorita na titul z Leclerca hájícího barvy Ferrari. To se nicméně v dalším průběhu sezóny opět změnilo a znovu se favoritem číslo jedna stal Verstappen.

Dále lze podat tiket i na to, který z pilotů bude na konci sezóny mít víc bodů, respektive, který z jezdců skončí na lepším místě v jezdeckém šampionátu. Kurzy jsou navíc vypsány nejenom na týmové kolegy, kde je v ročníku F1 2022 sledován zejména duel Hamilton vs. Russel, ale též mezi rivaly napříč různými stájemi. Když už tu načínáme stáje F1, tak samo sebou se dá u českých sázkovek vsadit i na výsledky Poháru konstruktérů.

Kurzové sázky na konkrétní Velkou cenu

Ještě pestřejší jsou sázky na konkrétní Velké ceny. U nich si opět můžete vsadit na nejúspěšnějšího jezdce či na to, kdo z pilotů skončí po odjetí všech kol lépe. Dále lze tipovat i konkrétní umístění jednotlivých pilotů - lze si tedy vsadit třeba na to, jestli váš oblíbený pilot skončí mezi nejlepší šesticí. Zajímavou sázkou může být i to, jaký bude náskok vítěze v cíli či to, kdo si během závodu na své konto připíše bonusové body za zajetí nejrychlejšího kola.

Závody Formule 1 jsou nevyzpytatelné a kdykoliv během nich může na trať vyjet safety car. Dokonce i na to se dá vsadit. Mějte nicméně na paměti, že se počítá pouze fyzický safety car, nikoliv ten virtuální, jenž je novinkou posledních let. Každopádně existují okruhy F1, kde je na základě dat z historie větší šance na vyjetí safety caru.

Jako další příklad zajímavé sázky na F1 může být snaha odhadnout, kolik pilotů nakonec spatří šachovnicovou vlajku, tedy úspěšně dojede až do cíle a bude klasifikováno do celkového pořadí VC. Aby toho nebylo málo, tak kurzy jsou vypisovány i na to, zdali tento počet klasifikovaných pilotů bude sudý, či naopak lichý. Zkrátka možností na co si vsadit je opravdu více než hodně.

Vsázet přitom můžete nejenom na hlavní závod, ale sázkové příležitosti jsou vypisovány i na kvalifikace a nově i na kvalifikační sprint. Kde si vlastně vsadit na F1? Velmi rozsáhlou nabídku sázek na F1 má kupříkladu sázková kancelář Chance, avšak nabídku sázek na F1 naleznete u všech českých sázkovek s licencí.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Další článek: Kam si zajet na závody F1? Máme 3 favority

Témata článku: ,