Sauberu teče do bot, proti Van der Gardemu hledá argumenty

Soud v Austrálii řeší složení startovního roštu pro místní velkou cenu. Giedo van der Garde se soudí se Sauberem. Má prý v rukou vítězství ve švýcarské arbitráži, podle které má právo na sedačku u Sauberu.
Sauberu teče do bot, proti Van der Gardemu hledá argumenty

Soud měl situaci řešit dnes, ale byl odložen na středu v 10 hodin místního času. Tým zřejmě nemá situaci ve svých rukou, protože se uchýlil k zajímavým argumentům. Účast van der Gardeho prý není možná, protože by to mohlo způsobit fyzickou újmu nebo dokonce smrt.

Sauber argumentuje bezpečností v tom smyslu, že Van der Garde nemá s aktuálním vozem žádnou zkušenost, nemá připravenou sedačku a ani vůz není pro něj upraven (sedačka, bezpečnostní pásy apod.). Je to hodně zajímavá situace, když uvážíme, že ve vedlejší garáži bude stát Manor, který má na svém kontě 0 kilometrů, Will Stevens nemá s vozem žádnou zkušenost a jméno druhého jezdce dokonce ani neznáme.

V minulosti bylo navíc běžné, že jezdec naskočil do závodního vozu doslova na poslední chvíli, takže podobné argumenty Sauberu u soudu zřejmě neobstojí.

Foto: Sauber

Další článek: Räikkönen a Vettel pro Ferrari představují skvělou kombinaci

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna