Sauber věří, že omezený vývoj nepokazí příští sezónu

Švýcarský tým byl letos výrazně přibržděn finančními problémy.
Sauber věří, že omezený vývoj nepokazí příští sezónu

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová věří, že její stáj bude schopna dohnat ztrátu způsobenou nedostatkem vývoje vozu pro sezónu 2017.

Sauber téměř nevyvíjel svůj letošní monopost, jelikož se dlouho potýkal s finančními problémy. To se promítlo také do přípravy vozu na příští rok. V červenci se nakonec podařilo sehnat nové majitele ve skupině Longbow Finance.

„Některé věci potrvají. Není možné je urychlit, prostě to tak s nimi je,“ řekla Kaltenbornová. „Myslím si ale, že co se vývoje týče, můžeme udělat spoustu věcí s ohledem na auto pro příští rok.

Nemohli jsme implementovat moc věcí na to letošní, ale ostatní možnosti stále zůstávají, takže to můžeme zvládnout.

Může to mít trochu vliv, netvrdím, že všechno jde naprosto normálně, ale neměli bychom mít žádný důvod proč příští rok neudělat krok vpřed. Ideální by bylo testovat ty komponenty o trochu víc, ale myslím, že bychom měli být schopni to překonat a dohnat.“

Sauber je momentálně v Poháru konstruktérů na poslední, jedenácté pozici, jelikož letos zatím nezískal ani bod. Přímý rival Manor jeden bod získal a proto zatím drží klíčové desáté místo.

Klepněte pro větší obrázek

Kaltenbornová přiznala, že porazit Manor v bitvě o desátou příčku je vzhledem k finanční odměně veliká.

„Důležitost má cenu několika miliónů, to je vše, co vám mohu říct,“ řekla.

„Samozřejmě, že by to mělo dopad (skončit poslední), ale je to něco, na co se nechceme dívat, protože si myslím, že to stále můžeme zvládnout, takže se raději zaměřujeme na tohle a ne na to, co dělat, když to nezvládneme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Charles Coates

Další článek: Hamilton je jeden z nejlepších jezdců, které jsem viděl, říká Berger

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00