Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

Peter Sauber veřejně přiznal, že je finanční situace jeho týmu velmi vážná. Naděje se ale nevzdává a věří, že se zachrání.
Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

O špatné situaci Sauberu se hovoří v zákulisí delší dobu, Peter Sauber ji nyní veřejně potvrdil televizi SRF.

"V současnosti je to velmi těžké. Naše zdroje jsou velmi omezené. Docházejí nám," řekl. "Situace je nepříjemná a trapná."

Tým nemá peníze na placení dodavatelům, ale mnozí z nich mají pro vzniklou situaci pochopení. Sauber však odmítl, že by neplatil ani zaměstnancům. "Za 20 let ve formuli 1 se nestalo, že bychom mzdy neplatili včas."

Záchranu můžou přinést peníze od sponzorů. Hinwilští intenzivně jednají, ale trvá to dlouho. "V tomto ohledu si hodně věříme. Pokud to půjde hladce, budeme mít jasno do konce měsíce," komentoval Sauber.

Údajně je připravený i plán B. "Je to dobrý plán. Ale velkým problémem je čas. Docházejí nám peníze na jezdění." Pokud všechno selže, úplně poslední možností je prodej týmu. "Jestli nebude žádná jiná cesta, je to možnost," potvrdil Sauber.

Inženýři Sauberu údajně vědí, jak by mohli okamžitě zrychlit auto, ale nejsou peníze na realizaci potřebných úprav.

Další článek: Lotus: Míč je na straně Räikkönena, jednáme s Hülkenbergem a Di Restou

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.