Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

Peter Sauber veřejně přiznal, že je finanční situace jeho týmu velmi vážná. Naděje se ale nevzdává a věří, že se zachrání.
Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

O špatné situaci Sauberu se hovoří v zákulisí delší dobu, Peter Sauber ji nyní veřejně potvrdil televizi SRF.

"V současnosti je to velmi těžké. Naše zdroje jsou velmi omezené. Docházejí nám," řekl. "Situace je nepříjemná a trapná."

Tým nemá peníze na placení dodavatelům, ale mnozí z nich mají pro vzniklou situaci pochopení. Sauber však odmítl, že by neplatil ani zaměstnancům. "Za 20 let ve formuli 1 se nestalo, že bychom mzdy neplatili včas."

Záchranu můžou přinést peníze od sponzorů. Hinwilští intenzivně jednají, ale trvá to dlouho. "V tomto ohledu si hodně věříme. Pokud to půjde hladce, budeme mít jasno do konce měsíce," komentoval Sauber.

Údajně je připravený i plán B. "Je to dobrý plán. Ale velkým problémem je čas. Docházejí nám peníze na jezdění." Pokud všechno selže, úplně poslední možností je prodej týmu. "Jestli nebude žádná jiná cesta, je to možnost," potvrdil Sauber.

Inženýři Sauberu údajně vědí, jak by mohli okamžitě zrychlit auto, ale nejsou peníze na realizaci potřebných úprav.

Další článek: Lotus: Míč je na straně Räikkönena, jednáme s Hülkenbergem a Di Restou

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10