Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

Peter Sauber veřejně přiznal, že je finanční situace jeho týmu velmi vážná. Naděje se ale nevzdává a věří, že se zachrání.
Sauber už nemá peníze na placení dodavatelům

O špatné situaci Sauberu se hovoří v zákulisí delší dobu, Peter Sauber ji nyní veřejně potvrdil televizi SRF.

"V současnosti je to velmi těžké. Naše zdroje jsou velmi omezené. Docházejí nám," řekl. "Situace je nepříjemná a trapná."

Tým nemá peníze na placení dodavatelům, ale mnozí z nich mají pro vzniklou situaci pochopení. Sauber však odmítl, že by neplatil ani zaměstnancům. "Za 20 let ve formuli 1 se nestalo, že bychom mzdy neplatili včas."

Záchranu můžou přinést peníze od sponzorů. Hinwilští intenzivně jednají, ale trvá to dlouho. "V tomto ohledu si hodně věříme. Pokud to půjde hladce, budeme mít jasno do konce měsíce," komentoval Sauber.

Údajně je připravený i plán B. "Je to dobrý plán. Ale velkým problémem je čas. Docházejí nám peníze na jezdění." Pokud všechno selže, úplně poslední možností je prodej týmu. "Jestli nebude žádná jiná cesta, je to možnost," potvrdil Sauber.

Inženýři Sauberu údajně vědí, jak by mohli okamžitě zrychlit auto, ale nejsou peníze na realizaci potřebných úprav.

Další článek: Lotus: Míč je na straně Räikkönena, jednáme s Hülkenbergem a Di Restou

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.