Sauber: Úspěch Manoru nám otevřel oči, musíme se zlepšit

Zisk prvních letošních bodů Manoru ve Velké ceně Rakouska nám otevřel oči a ukázal, že se musíme zlepšit, řekl Felipe Nasr ze Sauberu.
Sauber: Úspěch Manoru nám otevřel oči, musíme se zlepšit

Sauber a Manor byly před tímto víkendem posledními dvěma týmy, které v letošní sezóně formule 1 ještě nezískaly žádný bod. Sauber přitom byl na 10. pozici v Poháru konstruktérů díky lepšímu dosaženému výsledku v závodě.

Na Red Bull Ringu však Pascal Wehrlein dojel na desátém místě a získal tak pro sebe a Manor první letošní body. Nasr naopak doplatil na výjezd safety caru a skončil až třináctý.

„Samozřejmě je to něco, co nám otevřelo oči,“ řekl Nasr na Wehrleinův úspěch v Rakousku.

„Rozhodně se musíme zlepšit, k tomu ale potřebujeme přinést vylepšení na náš vůz. Jsem si celkem jistý, že oni (Manor) vylepšovali svůj vůz závod co závod a nyní je čas, abychom to udělali i my. Věřím, že body pro nás nejsou příliš vzdálené.“

Nasr v Rakousku startoval na měkké směsi pneumatik. Safety car, který vyjel na trať v 27. kole poté, co Sebastianu Vettelovi nevydržela pneumatika, přitom podle něj zničil jeho strategii a připravil jej o šanci na body.

„Safety car pro nás nevyjel ve správný čas, když jsme se rozhodli startovat na měkké směsi,“ dodává Nasr. „Byla to pneumatika, se kterou jsme mohli odjet 40-45 kol, jako jsme i odjeli.“

„Kdyby vyjel safety car v tomto rozmezí, bylo by to ideální, jelikož bych tím získal zdarma zastávku v boxech.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Rozzuřený Hamilton zničil svůj pokoj v Baku, prozradil Lauda

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10