Sauber: Úspěch Manoru nám otevřel oči, musíme se zlepšit

Zisk prvních letošních bodů Manoru ve Velké ceně Rakouska nám otevřel oči a ukázal, že se musíme zlepšit, řekl Felipe Nasr ze Sauberu.
Sauber: Úspěch Manoru nám otevřel oči, musíme se zlepšit

Sauber a Manor byly před tímto víkendem posledními dvěma týmy, které v letošní sezóně formule 1 ještě nezískaly žádný bod. Sauber přitom byl na 10. pozici v Poháru konstruktérů díky lepšímu dosaženému výsledku v závodě.

Na Red Bull Ringu však Pascal Wehrlein dojel na desátém místě a získal tak pro sebe a Manor první letošní body. Nasr naopak doplatil na výjezd safety caru a skončil až třináctý.

„Samozřejmě je to něco, co nám otevřelo oči,“ řekl Nasr na Wehrleinův úspěch v Rakousku.

„Rozhodně se musíme zlepšit, k tomu ale potřebujeme přinést vylepšení na náš vůz. Jsem si celkem jistý, že oni (Manor) vylepšovali svůj vůz závod co závod a nyní je čas, abychom to udělali i my. Věřím, že body pro nás nejsou příliš vzdálené.“

Nasr v Rakousku startoval na měkké směsi pneumatik. Safety car, který vyjel na trať v 27. kole poté, co Sebastianu Vettelovi nevydržela pneumatika, přitom podle něj zničil jeho strategii a připravil jej o šanci na body.

„Safety car pro nás nevyjel ve správný čas, když jsme se rozhodli startovat na měkké směsi,“ dodává Nasr. „Byla to pneumatika, se kterou jsme mohli odjet 40-45 kol, jako jsme i odjeli.“

„Kdyby vyjel safety car v tomto rozmezí, bylo by to ideální, jelikož bych tím získal zdarma zastávku v boxech.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Rozzuřený Hamilton zničil svůj pokoj v Baku, prozradil Lauda

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.