Sauber ukázal nové C29

Tým Sauber představil ve španělské Valencii auto pro letošní sezonu. C29 má ploutev na krytu motoru protaženou až k zadnímu křídlu podobně jako MP4-25 od McLarenu.

Nový monopost Sauberu pohání motor Ferrari. Poprvé vyjede na trať zítra. Do Valencie už dorazili i oba jezdci Pedro de la Rosa a Kamuj Kobajaši. Staronový šéf týmu Peter Sauber vsadil na kombinaci veterána a nováčka. „Pedro pracoval dlouhé roky na vysoké technické úrovni u špičkové stáje a náš tým bude z jeho zkušeností těžit,“ vyjádřil se Sauber na adresu bývalého testovacího pilota McLarenu.

Naposledy de la Rosa závodil v roce 2006. „Konečně se zase cítím jako závodník. Soupeření na trati mi moc chybělo. Získal jsem spoustu technických dovedností, které teď chci předat týmu,“ řekl de la Rosa.

Jeho kolega Kobajaši si letos odbude první sezonu ve formuli 1. Na konci té loňské udělal dojem, když u Toyoty zaskakoval za zraněného Tima Glocka. „Kamuj nám má co nabídnout. Minulý rok na mě zapůsobil především v Abú Zabí,“ ocenil Sauber.

Sauber stavěl svůj nový monopost v nejisté době. Stáj vloni po nepovedené sezoně opustila automobilka BMW a tým se vrátil do rukou svého zakladatele Petera Saubera. Dlouhou dobu nebylo jasné, zda pro něj vůbec zbude ve formuli 1 místo. Přípravy monopostu ale přesto pokračovaly nepřetržitě od jara 2009.

„Při vývoji jsme mohli stavět na zkušenostech z loňského roku a zlepšení v poslední třetině sezony. Zákaz tankování a změna rozměrů předních kol si ale vyžádaly významné změny v designu,“ vysvětlil technický ředitel týmu Willy Rampf.

Více ve fotogalerii ZDE.

 

Diskuze (97) Další článek: Představení Sauberu C29
16. dubna | Brabham BT62 se odhalí počátkem května, vidět jej ale můžete už teď! I když... | odkazodkaz
15. dubna | Nejrychlejší zastávku měl v Číně Bottas (2,15 s). Dostal se tím před Vettela.