Sauber ukázal C30

Jako druhý tým ukázal dnes tým Sauber svůj monopost pro letošní sezónu. Takhle vypadá Sauber C30, s kterým budou závodit Kamuj Kobajaši a Sergio Pérez.
Sauber ukázal C30

Předchůdce Sauberu C30 měl několik slabých stránek a tým z Hinwilu se na ně při vývoji zaměřil. Zřejmě nejdůležitější je lepší spolehlivost, dále se inženýři soustředili na efektivitu aerodynamiky, chování vozu v pomalých zatáčkách, mechanickou přilnavost a širší možnosti v nastavení zavěšení.

Sauber C30 má ve srovnání s loňským vozem vyšší přední část, užší boky, kompaktnější a více se snižující záď a nové tvary krytu motoru. Motor a převodovka pocházejí od Ferrari, stejně tak KERS, který tým nasadí spolu se zadním nastavitelným křídlem.

"Jelikož některé změny dané pravidly - především v oblasti pneumatik - budeme moci analyzovat až na trati, bylo pro nás důležité, abychom postavili vůz, který je za prvé předvídatelný a za druhé dostatečně flexibilní, abychom mohli reagovat na zjištění učiněná na trati a během dalšího vývoje," uvedl technický ředitel Sauberu James Key.

Změny nastaly také v barevné úpravě vozu, tým se konečně může těšit zájmu sponzorů. Spojení s mexickými piloty přineslo loga společností Telmex, Claro a Telcel, které patří telekomunikační skupině America Movil. Dalšími novými sponzory jsou pojišťovací společnost Interproteccion a výrobce tequily Jose Cuervo. Přidali se k tradičním partnerům Emilu Freyovi a Certině.

A co chtějí s novým vozem dokázat jezdci? "Nováčkovskou sezónu mám za sebou," konstatoval Kobajaši. "Hodně jsem se naučil, získal sebedůvěru, a mým cílem pro rok 2011 je nedělat chyby."

Vedle japonského pilota bude závodit mexický nováček Pérez. "Vím, jak náročná je formule 1 z hlediska jezdců a techniky," řekl. "Musím se hodně naučit a v Kamujovi mám výborné měřítko. Mým osobním cílem je neustále se zlepšovat. Podpora mé země je obrovská a nechci tam nikoho zklamat."

Peter Sauber očekává lepší výsledky hned od prvního závodu. "Chceme pravidelně bodovat a získat lepší pozici v poháru konstruktérů," vytyčil letošní cíle majitel hinwilské stáje.

 

Klepněte pro větší obrázek

 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (138) Další článek: Nevolnost v simulátoru zažili téměř všichni jezdci, říká Schumacher
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10