Sauber ukázal C30

Jako druhý tým ukázal dnes tým Sauber svůj monopost pro letošní sezónu. Takhle vypadá Sauber C30, s kterým budou závodit Kamuj Kobajaši a Sergio Pérez.
Sauber ukázal C30

Předchůdce Sauberu C30 měl několik slabých stránek a tým z Hinwilu se na ně při vývoji zaměřil. Zřejmě nejdůležitější je lepší spolehlivost, dále se inženýři soustředili na efektivitu aerodynamiky, chování vozu v pomalých zatáčkách, mechanickou přilnavost a širší možnosti v nastavení zavěšení.

Sauber C30 má ve srovnání s loňským vozem vyšší přední část, užší boky, kompaktnější a více se snižující záď a nové tvary krytu motoru. Motor a převodovka pocházejí od Ferrari, stejně tak KERS, který tým nasadí spolu se zadním nastavitelným křídlem.

"Jelikož některé změny dané pravidly - především v oblasti pneumatik - budeme moci analyzovat až na trati, bylo pro nás důležité, abychom postavili vůz, který je za prvé předvídatelný a za druhé dostatečně flexibilní, abychom mohli reagovat na zjištění učiněná na trati a během dalšího vývoje," uvedl technický ředitel Sauberu James Key.

Změny nastaly také v barevné úpravě vozu, tým se konečně může těšit zájmu sponzorů. Spojení s mexickými piloty přineslo loga společností Telmex, Claro a Telcel, které patří telekomunikační skupině America Movil. Dalšími novými sponzory jsou pojišťovací společnost Interproteccion a výrobce tequily Jose Cuervo. Přidali se k tradičním partnerům Emilu Freyovi a Certině.

A co chtějí s novým vozem dokázat jezdci? "Nováčkovskou sezónu mám za sebou," konstatoval Kobajaši. "Hodně jsem se naučil, získal sebedůvěru, a mým cílem pro rok 2011 je nedělat chyby."

Vedle japonského pilota bude závodit mexický nováček Pérez. "Vím, jak náročná je formule 1 z hlediska jezdců a techniky," řekl. "Musím se hodně naučit a v Kamujovi mám výborné měřítko. Mým osobním cílem je neustále se zlepšovat. Podpora mé země je obrovská a nechci tam nikoho zklamat."

Peter Sauber očekává lepší výsledky hned od prvního závodu. "Chceme pravidelně bodovat a získat lepší pozici v poháru konstruktérů," vytyčil letošní cíle majitel hinwilské stáje.

 

Klepněte pro větší obrázek

 

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Nevolnost v simulátoru zažili téměř všichni jezdci, říká Schumacher