Sauber teď nejvíc trápí výkon v kvalifikaci

Kamuj Kobajaši byl v Austrálii spokojený se svým vozem v závodě, ale přiznává, že Sauber musí vyřešit nedostatky, které má ve výkonu na jedno rychlé kolo.
Sauber teď nejvíc trápí výkon v kvalifikaci

"Potřebujeme zlepšit kvalifikace, pořád máme problémy se zahříváním pneumatik," cituje Kobajašiho Autosport. "Nedařilo se nám dostat přední pneumatiky na potřebnou teplotu."

První závodní víkend sezóny byl však z pohledu švýcarské stáje pozitivní. "Ztráta na top týmy je mnohem menší než loni, což je dobré znamení," pokračoval Kobajaši. "Ale je důležité být stoprocentní v kvalifikaci i závodě. Pokud budeme trochu ztrácet, propadneme se."

Sauber si z Melbourne nakonec odvezl 12 bodů, přičemž Kobajaši dokázal v závodě bojovat například s Lotusem a Mercedesem.

"Bylo vidět, že jsme měli dobrou výkonnost, i když jsem měl poškozené zadní křídlo," připomněl Japonec. "Těžko říct, kolik jsem kvůli tomu ztrácel, protože jsem pořád byl za někým, ale malá ztráta to nebyla."

"S vozem je vše v pořádku a já si věřím. Naším cílem je (v Malajsii) postoupit do třetí části kvalifikace. Pak bude třeba se na začátku závodu vyhnout poškození, abychom viděli skutečnou výkonnost. V Austrálii jsme bohužel nepředvedli maximální výkon."

Další článek: Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton