Sauber teď nejvíc trápí výkon v kvalifikaci

Kamuj Kobajaši byl v Austrálii spokojený se svým vozem v závodě, ale přiznává, že Sauber musí vyřešit nedostatky, které má ve výkonu na jedno rychlé kolo.
Sauber teď nejvíc trápí výkon v kvalifikaci

"Potřebujeme zlepšit kvalifikace, pořád máme problémy se zahříváním pneumatik," cituje Kobajašiho Autosport. "Nedařilo se nám dostat přední pneumatiky na potřebnou teplotu."

První závodní víkend sezóny byl však z pohledu švýcarské stáje pozitivní. "Ztráta na top týmy je mnohem menší než loni, což je dobré znamení," pokračoval Kobajaši. "Ale je důležité být stoprocentní v kvalifikaci i závodě. Pokud budeme trochu ztrácet, propadneme se."

Sauber si z Melbourne nakonec odvezl 12 bodů, přičemž Kobajaši dokázal v závodě bojovat například s Lotusem a Mercedesem.

"Bylo vidět, že jsme měli dobrou výkonnost, i když jsem měl poškozené zadní křídlo," připomněl Japonec. "Těžko říct, kolik jsem kvůli tomu ztrácel, protože jsem pořád byl za někým, ale malá ztráta to nebyla."

"S vozem je vše v pořádku a já si věřím. Naším cílem je (v Malajsii) postoupit do třetí části kvalifikace. Pak bude třeba se na začátku závodu vyhnout poškození, abychom viděli skutečnou výkonnost. V Austrálii jsme bohužel nepředvedli maximální výkon."

Další článek: Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.