Sauber se včera věnoval závodní simulaci, pak jej zastavily technické potíže

Esteban Gutiérrez včera zakončil svůj šestidenní testovací program, jeho poslední předsezonní jízdy se však neobešly bez problémů. Zradila jej totiž technika.
Sauber se včera věnoval závodní simulaci, pak jej zastavily technické potíže

Gutiérrez se během soboty soustředil převážně na simulaci kvalifikačních a závodních jízd. Na okruhu v Montmeló stihl odjet celkem šestaosmdesát kol a jeho nejrychlejší čas, který měl hodnotu 1:22,553, stačil na celkové šesté místo. "Byla to zajímavá zkušenost udělat nějaké kvalifikační a závodní simulace. Měl jsem tak příležitost vidět, jak se vůz chová v kvalifikačních a závodních podmínkách," komentoval Gutiérrez.

Mimo to se Mexičan věnoval také práci s obutím: "Bylo velmi důležité porozumět pneumatikám, zejména tady v Barceloně, kde, jak víme, je velkým problémem opotřebení předních pneumatik. To opotřebení jsme ale každopádně zvládli celkem dobře."

Gutiérrezovy včerejší jízdy nicméně skončily předčasně, jeho vůz postihly technické problémy, které tým nadále vyšetřuje. "Naneštěstí jsme nebyli schopni dokončit závodní simulaci kvůli podezření na únik vody," litoval.      

Pro poslední den letošních předsezonních testů vystřídal Mexičana v kokpitu sauberu jeho týmový kolega Nico Hülkenberg.  

Další článek: Podle Hamiltona má letos Mercedes na vítězství v závodě

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10