Sauber se včera věnoval závodní simulaci, pak jej zastavily technické potíže

Esteban Gutiérrez včera zakončil svůj šestidenní testovací program, jeho poslední předsezonní jízdy se však neobešly bez problémů. Zradila jej totiž technika.
Sauber se včera věnoval závodní simulaci, pak jej zastavily technické potíže

Gutiérrez se během soboty soustředil převážně na simulaci kvalifikačních a závodních jízd. Na okruhu v Montmeló stihl odjet celkem šestaosmdesát kol a jeho nejrychlejší čas, který měl hodnotu 1:22,553, stačil na celkové šesté místo. "Byla to zajímavá zkušenost udělat nějaké kvalifikační a závodní simulace. Měl jsem tak příležitost vidět, jak se vůz chová v kvalifikačních a závodních podmínkách," komentoval Gutiérrez.

Mimo to se Mexičan věnoval také práci s obutím: "Bylo velmi důležité porozumět pneumatikám, zejména tady v Barceloně, kde, jak víme, je velkým problémem opotřebení předních pneumatik. To opotřebení jsme ale každopádně zvládli celkem dobře."

Gutiérrezovy včerejší jízdy nicméně skončily předčasně, jeho vůz postihly technické problémy, které tým nadále vyšetřuje. "Naneštěstí jsme nebyli schopni dokončit závodní simulaci kvůli podezření na únik vody," litoval.      

Pro poslední den letošních předsezonních testů vystřídal Mexičana v kokpitu sauberu jeho týmový kolega Nico Hülkenberg.  

Další článek: Podle Hamiltona má letos Mercedes na vítězství v závodě

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.