Sauber se proti diskvalifikaci z Austrálie neodvolá

Tým Sauber prozkoumal zadní křídla svých vozů a dospěl k závěru, že skutečně porušil regule, proto se proti diskvalifikaci svých pilotů z GP Austrálie neodvolá.
Sauber se proti diskvalifikaci z Austrálie neodvolá

Sergio Pérez a Kamuj Kobajaši obsadili v Melbourne sedmou, respektive osmou pozici, takže se v cíli radovali z prvních letošních bodů. Ale jen dočasně, protože FIA při technické kontrole odhalila, že poloměr zakřivení horní části zadního křídla vozu C30 neodpovídá pravidlům.

"Nepřineslo nám to žádnou výkonnostní výhodu, ale faktem je, že to bylo v rozporu s pravidly," přiznal technický ředitel stáje James Key. "Bereme na vědomí rozhodnutí stewardů. Mezitím jsme zjistili, že došlo k chybě v kontrolním procesu pro daný parametr křídla. Už jsme přijali opatření, abychom zajistili, že se nic podobného nebude opakovat."

I když jsou v Hinwilu zklamaní, že přišly o body, důvodem pro optimismus je výkonnost vozu. "Sergio a Kamuj podali v neděli úžasné výkony," řekl šéf stáje Peter Sauber. "Nevyhovující křídlo jim nepřineslo žádnou výhodu. Oba tvrdě bojovali, aby získali své pozice, a své body si zasloužili. Když pomineme to zklamání, ukázali jsme, že máme rychlé auto a dva velmi talentované jezdce. Díky tomu jsem pro tuto sezónu optimista."

Další článek: Za ztrátu Mercedesu může špatné nastavení vozů