Sauber se chce nyní zaměřit na mezery v kvalifikacích

Závodní rychlost vozu se zdá být velmi dobrá, teď je čas zapracovat na kvalifikacích, které dělají Švýcarům zřejmě největší problémy.
Sauber se chce nyní zaměřit na mezery v kvalifikacích

Hinwilští si v Kanadě dojeli zásluhou Sergia Péreze pro druhé pódiové umístění v této sezoně a znovu si potvrdili, že se v monopostu C31 skrývá obrovský potenciál. Ředitelka Sauberu Monisha Kalterbornová je přesvědčena, že takovýto výsledek jsme v podání švýcarského týmu neviděli naposled a v budoucnosti přijdou další. Jen je potřeba zapracovat na několika věcech, zejména pak na kvalifikacích.  

"Pokud dokážeme dostat vůz výše na startovním roštu, poté můžeme být (v závodech) rychlejší a ukázat ještě více potenciálu tohoto vozu," cituje Kalterbornovou Autosport.

Podle ředitelky stáje je ale nezbytné najít takové řešení, které na jedné straně umožní C31 být rychlejší v souboji s časem, na straně druhé nikterak neovlivní jeho výkonnost v závodech. "Je tu spoustu míst, ve kterých se potřebujeme zlepšit jako tým. A pokud společně dokážeme zlepšit kvalifikace, pak můžeme (nadále) předvádět takovéto dobré výsledky."

"Jsem přesvědčena, že tento vůz je konkurenceschopný, ale abychom byli na pódiu, musí se sejít mnoho věcí. Jsou tu jisté faktory, které můžeme ovlivnit a které ne. Takže na těch, které ovlivnit můžeme, musíme zapracovat," říká.

Má na mysli především závodní strategii a také to, jaká rozhodnutí dělá tým v konkrétních případech. "Pokud se nám podaří dát toto dohromady, pak se přidají i ostatní faktory a já doufám, že takovéto momenty uvidíme častěji," dodává Monisha Kalterbornová.

Další článek: Okruh v Montrealu je blízko nové smlouvě, potřebuje jen omlazení