Sauber s Vandoornem o sedačce nejedná, potvrdil Vasseur

Během víkendu ve Spa se objevily spekulace, že součástí jezdecké rošády by mohl být také přestup Stoffela Vandoorna do Sauberu. Tým to ale popírá.
Sauber s Vandoornem o sedačce nejedná, potvrdil Vasseur

Je poměrně logické, že byl Vandoorne spojován se Sauberem. Tým vede jeho bývalý šéf z GP2 Frederic Vasseur a Vandoornův manažér Alessandro Alunni Bravi je ředitelem firmy, která stojí za vlastnictvím Sauberu.

Frederic Vasseur ale pro Autosport popřel, že by Sauber s Vandoornem jednal. Zatím to vypadá, že zůstane Marcus Ericsson, pokud bude podávat dobré výkony a Charles Leclerc nebo místo něj Antonio Giovinazzi. 

„Upřímně, jsme uprostřed sezóny. I když jsou všichni trochu nervozní a trh s jezdci je hektický, myslím, že ve srovnání s předešlými lety se vše děje mnohem dříve. Takže jsme klidní,“ řekl Vasseur.

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Ericsson by si mohl svou sedačku udržet. Podle Vasseura dělá dobrou práci. Ve Spa přivezl pro tým další body. 

„Dělá dobrou práci. V kvalifikaci byl setinu za Charlesem a měl problém s motorem.“ 

„V závodě měl od začátku silné tempo. Strategie byla opačná vůči tomu před námi. Marcus to zvládl dobře.“

Podle Vasseura je nejlepším způsobem pro každého jezdce, jak si udržet místo, odvádět dobrou práci. A Ericsson ji podle něj odvádí. 

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Rychleji a nespolehlivěji: Nový motor Renaultu přinese 3 desetiny

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10