Sauber reagoval na žalobu Van der Gardeho

Představte si, že na závod přijde člověk s tím, že má od soudu potvrzení, že by měl dnes závodit ve formuli 1. Přesně o tohle se snaží Giedo van der Garde. Bývalý rezervní jezdec Sauberu tvrdí, že má nárok na sedačku ve švýcarském týmu.
Sauber reagoval na žalobu Van der Gardeho

Případ bude řešit v pondělí soud v Melbourne, kde se o pár dní později jede letošní první závod. Na žalobu bývalého jezdce už reagovala šéfka týmu Moniša Kaltenborn.

„Vzhledem k tomu, že záležitost je v současné době před soudem, nebylo by vhodné, abych se vyjadřovala o konkrétních podrobnostech. Přijmeme veškerá nezbytná opatření k ochraně naší společnosti, tohoto týmu a našich zájmů.“

Sauber nicméně přiznal, že ve svém domovském Švýcarsku prohrál s bývalým jezdcem arbitráž. „V prvním dílčím rozhodnutí švýcarský rozhodčí soud potvrdil žádost pana Van der Gardeho s tím, že nařídil Sauberu, aby se zdržel jakýchkoliv kroků týkajících se zbavení nároků Gieda van der Gardeho na účast v sezóně 2015 v pozici jednoho ze dvou nominovaných jezdců Sauberu.“

Giedo van der Garde zažaloval Sauber, chce závodní sedačku

Giedo van der Garde zažaloval Sauber, chce závodní sedačku

Další článek: Video: Williams v pěkném videu zve na novou sezónu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.