Sauber pro Brazílii zvažuje dvě varianty nastavení křídel

Stáj z Hinwillu chce hlavně udržet sedmé místo v Poháru konstruktérů. Interlagos umožňuje dvě varianty strategie. Vyšší přítlak pomáhá ve střední části tratě, nižší pak na hlavní rovince a před čtvrtou zatáčkou.
Sauber pro Brazílii zvažuje dvě varianty nastavení křídel

Sauber před Velkou cenou Brazílie drží sedmé místo v Poháru konstruktérů, ale na Toro Rosso má náskok jediného bodu. Teoreticky se ještě může posunout na šestou příčku, ale na Force Indii ztrácí už patnáct bodů.

Pro Interlagos je díky jeho specifickému profilu klíčové zvolit správné nastavení. Technický ředitel James Key upozornil, že se na této trati nedá dosáhnout optimálního nastavení předního a zadního křídla. "Připadají v úvahu dvě strategie. První možností je vyšší přítlak, což je optimální ve střední části tratě, druhou možností je nižší přítlak, což je lepší na dlouhé rovince stoupající do první zatáčky a na druhé rovince před čtvrtou zatáčkou. Na nastavení křídel tedy budeme muset trochu zapracovat z hlediska strategie a také času na jedno kolo," upozorňuje a dodává, že v Brazílii bude oproti jiným okruhům větší šance vytěžit z čerstvých pneumatik zlepšení v čase na jedno kolo.

Kamuj Kobajaši startoval v Interlagos dvakrát, roku 2009 zde dokonce s toyotou debutoval ve formuli 1. V obou případech dojel v elitní desítce. Není proto překvapením, že považuje okruh Josého Carlose Paceho za svůj oblíbený. "Je tu pěkná kombinace rychlých a pomalých zatáček. Celkově je profil tratě s dlouhou rovinkou do kopce velmi hezký," pochvaluje si Japonec.

Aktuálně dvanáctý jezdec celkové klasifikace se těší také na fanoušky, kteří díky výrazným emocím dokáží vytvořit tradičně fantastickou závodní atmosféru. "Pro náš tým je tato sezona vzrušující. Udělám maximum, aby tým zakončil sezonu pozitivním výsledkem," slíbuje a dodává, že se těší na výborné maso v úpravě churrasco (brazilská obdoba barbecue - pozn. red.).

Sergio Pérez pojede do Brazílie vůbec poprvé v životě a moc se na premiérovou návštěvu těší. Předtím si ještě chvíli odpočine v rodném Mexiku. "Naposledy jsem byl doma v srpnu během letní přestávky. O Sao Paulu a Interlagos jsem hodně slyšel. Prý je to skvělá závodní trať a fanoušci jsou plni emocí. Očekávám, že jsou podobní jako moji mexičtí krajané," věří letošní nováček, který byl navíc varován, že v ulicích města nemusí být vždy bezpečně.

Vzhledem k velkému množství událostí si Pérez připadá, jako by během jeho první sezony ve formuli 1 uplynuly tři roky. "Stalo se toho tolik, včetně mé nehody v Monaku. Přesto si myslím, že to byla dobrá sezona. Hodně jsem se naučil a závod od závodu se zlepšoval. Vzhledem k tomu, že jsem musel vynechat dva závody, ve kterých se našemu týmu dařilo, myslím, že mohu být spokojen s tím, čeho jsem dosáhl," vzpomíná. Není překvapením, že sezonu chce zakončit dobrým výsledkem.

Další článek: Hamilton i Button by na závěr sezony rádi přidali čtvrtou výhru

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00