Sauber přijede do Barcelony s výrazně upraveným vozem

Švýcarská stáj Sauber se chystá nasadit v GP Španělska velký balík úprav, jenž by měl přinést zlepšení především v kvalifikacích.
Sauber přijede do Barcelony s výrazně upraveným vozem

"Na voze budeme mít nový, poměrně významný balík aerodynamiky, což bude úplně nové přední křídlo, upravené přívody vzduchu k zadním a předním brzdám, nová karoserie, nové elementy v přední části podlahy a pod šasi, a znovu otestujeme nový výfukový systém," vyčetl technický ředitel týmu James Key. "Také budeme pokračovat v práci na úpravách mechaniky, které jsme měli už v Istanbulu a které se ukázaly být pozitivní."

"Takže bude zajímavé sledovat, jak to všechno funguje. Jestli to bude fungovat, měli bychom se zlepšit o pár desetin sekundy v čase na kolo. Naším cílem je si udržet dobrou formu v závodech, pokusit se vylepšit kvalifikaci a dokončit co nejvýše na bodovaných místech."

S okruhem v Montmelu mají týmy zkušenosti ze zimních testů, ale podle Keye bude nutné jisté věci přehodnotit. "V zimě jsme tam testovali dvakrát, ale jsem si jistý, že v teplejších podmínkách budeme muset přehodnotit fungování pneumatik na trati," řekl. "Je to další okruh velmi náročný na pneumatiky, hlavně třetí zatáčka je náročná na levou stranu vozu."

Další článek: Nová pravidla zašla příliš daleko, říká prezident Ferrari Montezemolo

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00