Sauber překvapil náskok předních týmů

Startovní pole mělo být podle předpovědí velmi vyrovnané, to ale v Austrálii neplatilo. Sauber odhaduje, že v Malajsii si budou jednotlivé vozy blíž.
Sauber překvapil náskok předních týmů

V australské kvalifikaci měl nemalý náskok Red Bull, v nedělním závodě pak relativně velké rozestupy dělily celé čelo startovního pole. Náznaky byly vidět už v trénincích.

"Určitě nás v pátek v Austrálii překvapilo, když jsme viděli některé vozy tak daleko vpředu," řekl šéfdesignér Sauberu Matt Morris pro Autosport. "Když se podíváte, kde dojely force indie, Nico (Hülkenberg) by s nimi bojoval, což není úplně špatné. Nemyslím, že jsme tak daleko, jak jsme skončili."

"Střed pole je velmi vyrovnaný, ale přední týmy jsou možná trochu dál, než jsme si původně mysleli. Ale Sepang je okruh, na kterém si snad všichni budou trochu blíž, pak získáme lepší obrázek."

Cílem Sauberu pro letošní sezónu je páté místo v poháru konstruktérů, ale to se zatím zdá být vzdálené.

"Neřekl bych, že jsem spokojený s výkonností auta, není na tom tak, jak jsme pro začátek sezóny chtěli," přiznal Morris. "Určitě patříme výš než na 13. místo, ale je tu několik oblastí, o kterých víme, že se v nich musíme zlepšit."

"V závodě jsme bohužel nezískali dobrou referenci. Kdyby se ho zúčastnil Nico, lépe bychom věděli, jak na tom jsme. Nemáme žádné větší problémy. Jen musíme zlepšit výkonnost, máme co zlepšovat."

Další článek: Přestavba aerodynamického tunelu před rokem 2014 je pro Ferrari riskantní

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon