Sauber potvrdil, že bude příští rok jezdit s letošními pohonnými jednotkami

Sauber učinil strategické rozhodnutí a v příštím roce bude jezdit s letošní pohonnou jednotkou Ferrari.
Sauber potvrdil, že bude příští rok jezdit s letošními pohonnými jednotkami

Včera se objevily informace, že Sauber bude příští rok jezdit s letošními pohonnými jednotkami Ferrari.

Informaci přinesl Auto Motor und Sport. Kaltenbornová tuto spekulaci pro web F1i.com potvrdila, ale pouze z poloviny. Švýcarský tým bude příští rok opravdu jezdit s letošními pohonnými jednotkami Ferrari a to s nejnovější specifikací – kterou mají momentálně ve voze jezdci Ferrari.

Druhá část původní spekulace ale prý pravdivá není. Sauber rozhodnutí neučinil kvůli tomu, že se nový majitel našel pozdě a tým neměl peníze na vývoj nového vozu a je ve skluzu.

„Chceme soustředit zdroje, které máme, na vývoj šasi, na vývoj výkonnosti a svým způsobem opustit stranu motoru,“ uvedla Kaltenbornová.

„Bylo to čistě strategické rozhodnutí, které bylo přijaté ještě předtím, než byla pravidla pro příští rok hotová. Prohlášení, že to bylo přijato z toho důvodu, že jsme v prodlení s našim vývojem, není správné. Jedeme absolutně podle plánu. Nemáme žádné zpoždění.“

Kaltenbornová ale připustila, že příchod nového majitele přinesl potřebnou stabilitu.

S rok starou pohonnou jednotkou letos jezdí pouze Toro Rosso. „Naši inženýři byli přesvědčení, že pokud existuje nějaká nevýhoda, kterou byste mohli mít z hlediska pohonné jednotky, tak ji chtějí kompenzovat prostřednictvím vývoje šasi.“

Auto Motor und Sport také psal, že existuje spekulace, podle které by mohl Sauber v roce 2018 přejít k Hondě. Kaltenbornová to nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Řekla jen, že Sauber je vždy přístupný novým myšlenkám.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: VSC skryl potenciál Red Bullu, říkají jezdci po „jednom z nejlepších pátků“

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00