Sauber: Potřebovali jsme srovnání s loňským vozem, proto přišel Heidfeld

Peter Sauber nelituje jezdecké výměny, kterou uskutečnil před GP Singapuru. Nicka Heidfelda potřeboval zejména kvůli technické zpětné vazbě.
Sauber: Potřebovali jsme srovnání s loňským vozem, proto přišel Heidfeld

Do letošní sezóny vstoupila stáj z Hinwilu s Kamujem Kobajašim a Pedrem de la Rosou. Španěl byl ale propuštěn a od Singapuru místo něj závodil Heidfeld. "Byli jsme v situaci, kdy jsme nevěděli, jak jsme pokročili s výkonností. Oba jezdci byli v týmu noví, my jsme je moc dobře neznali a nevěděli jsme, jak dobré auto je," vysvětloval Sauber.

"Scházelo nám spolehlivé srovnání. Nicka známe dobře, protože jsme s ním pracovali léta, což nám umožnilo vyhodnotit různé věci." Sauber proto svého kroku nelituje a udělal by ho znovu stejně. Heidfeld nakonec získal pro tým šest bodů, tedy stejně jako před ním de la Rosa.

Nejvíc obohatil týmovou pokladnu Kobajaši a Sauber si nemůže vynachválit své rozhodnutí japonského pilota angažovat navzdory varování některých kritiků. "Kamuj je pro nás všechny v týmu inspirací," chválil Sauber. "Jeho neotřelý a útočný styl u nás vyvolává úsměv. Kamuj je ale také velmi šikovný jezdec, který umí realizovat naplánovanou strategii. Letos hodně pokročil a jsem si jistý, že v budoucnu bude ještě mnohem lepší."

Ke Kobajašimu se v příští sezóně přidá jako týmový kolega Sergio Pérez, takže stáj bude závodit s dvěma nováčky. Ale stejnou situaci zažil už dřív. "Je dobré připomenout, že rok 2001 byl pro Sauber jedním z nejúspěšnějších a v té sezóně jsme měli nováčka jménem Kimi Räikkönen a Nicka, jenž byl ve své druhé sezóně ve formuli 1," řekl Sauber.

Navzdory rozdílu jednoho roku zkušeností nebude tým nikoho preferovat a oba jezdci budou dostávat zcela stejný materiál. "Vývoj Sauberu C30-Ferrari jde podle plánu," uvedl Sauber. "Ambice máme velké a zatím to vypadá dobře. James Key (technický ředitel) v minulosti ukázal, že umí stavět rychlá auta."

Sauber je tak blízko ke splnění svého cíle, který si dal, když kupoval tým v Hinwilu zpět od BMW. Finanční situace se zlepšuje a začíná období stability. Švýcar by se chtěl do tří let vrátit zpět do důchodu, ale zatím zůstává u kormidla. "Vlastním 100 procent týmu a v současnosti nemám v plánu ho prodat, ani jeho část," řekl. "Naše partnerství s Telmexem, které začne 1. ledna, mu nepřinese žádný podíl a je to jen smlouva o sponzorství."

Diskuze (8) Další článek: Video: Závod formule 1 na Měsíci
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10