Sauber poprvé po třech letech bodoval s oběma vozy

Sauber slaví na Red Bull Ringu úspěch. V letošní Velké ceně Rakouska se týmu podařilo poprvé po třech letech dojet na bodovaných pozicích s oběma vozy.
Sauber poprvé po třech letech bodoval s oběma vozy

Letošní nováček ve formuli 1 Charles Leclerc bodoval popáté z posledních šesti závodů, když dojel na deváté pozici. Bodovanou desítku uzavřel jeho týmový kolega Marcus Ericsson, který tak přidal jeden bod ke svému devátému místu z Bahrajnu.

Pro Sauber je to přitom poprvé od Velké ceny Číny v roce 2015, kdy v jednom závodě bodovali oba jeho piloti. Před třemi lety se to povedlo Ericssonovi a Felipemu Nasrovi.

„Byl to vzrušující den. Poté, co jsem na startu docela vydělal, jsem se po pár kolech propadl a měl před sebou těžkou práci, když jsem se musel probojovat zpět, abych získal nějaké body,“ řekl Leclerc, který tak má na svém kontě už třináct bodů.

Leclerc do Ferrari už letos? Nikdo nám nic neřekl, tvrdí Vasseur, který klidní emoce

Leclerc do Ferrari už letos? Nikdo nám nic neřekl, tvrdí Vasseur, který klidní emoce

„Během závodu se toho hodně událo a předvedl jsem nějaké dobré předjížděcí manévry, dnes jsem si jízdu opravdu užil. Pro tým je skvělé, že oba vozy dojely v nejlepší desítce. Toto je pro nás všechny extra motivace před nadcházejícími závody a těším se na to, co nám nabídnou.“

S výsledkem závodu je spokojený také Ericsson. Leclerc v průběhu závodu pustil Ericssona, který měl na voze čerstvější pneumatiky, aby se pokusil zaútočit na Fernanda Alonsa. Když se mu to nepodařilo, vrátil pozici zpět Leclercovi.

„Byl to skvělý závod. Ve voze jsem se cítil dobře a už od startu závodu jsem měl dobrou rychlost. Naše strategie fungovala. Mechanici předvedli další rychlou zastávku a jsem na tým opravdu hrdý. Pro tým je to skvělý výsledek dojet s oběma vozy na bodech, obzvlášť po obtížné včerejší kvalifikaci. Všichni můžeme být hrdí na to, jak jsme se vrátili zpět. Mám opravdu radost za tým a za sebe, těším se na Silverstone, je to jedna z mých oblíbených tratí,“ řekl Ericsson.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (12) Další článek: Rozhodovali jsme se příliš pomalu, přiznal Wolff
20:45 | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..
11:20 | Možnost deště: FP3: 40 %, Kvalifikace: 60 %
9:59 | McLaren porušil večerku. Pracoval na voze i v období mezi 1:00 a 9:00, kdy je to zakázané. Týmy ale mají dvě výjimky za rok. Tohle byla pro McLaren letos první.
20. července | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10