Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem

Peter Sauber odmítl, že by jeho tým fungoval díky platícím jezdcům. Sergio Pérez není typickým pilotem, jenž by svoji sedačku získal jen díky sponzorům.
Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem

"Co se nás týče, tak za 18 let závodění ve formuli 1 jsme měli jen jednoho skutečného platícího jezdce, byl to Pedro Diniz," vysvětloval Sauber pro oficiální stránky F1. "Bylo to velmi rozumné rozhodnutí, protože Pedro byl rychlý a občas do týmu přivedl lukrativního sponzora."

"Co se týče Sergia, stále odmítám ho nazývat platícím jezdcem. Telmex (mexická telekomunikační společnost) k nám přišel se svým jezdcem, a ne obráceně. Telmex má program pro mladé jezdce podobný tomu, co má Red Bull, a nikdo jejich mladíky nenazývá platícími jezdci."

Pérez tedy nepřišel do Hinwilu s tím, že by si chtěl koupit sedačku. Do formule 1 ho chtěl prosadit Telmex jako jednoho ze svých talentů. Navíc mladý Mexičan přesvědčil Saubera i svými výkony.

"Sergio Pérez si sám udělal jméno svými výsledky v GP2," konstatoval. "To byl důvod, proč se Telmex rozhodl ho přivést do formule 1. Nakonec to byl důvod, proč jsme navázali partnerství s Telmexem. Nebylo to tak, že by jezdec zaklepal na naše dveře, ale Telmex, který Sergia roky podporuje, byl přesvědčený, že je připravený. A my také. Kontaktovali nás s tím, že by k nám chtěli přijít se svým jezdcem."

Příchod Telmexu ale neznamená nic víc než obchodní spolupráci. Hinwilští nevymění švýcarskou licenci za mexickou. "Nikdy nebylo v plánu, že by se Carlos Slim (šéf Telmexu) přímo zapojil do týmu. A abych byl upřímný, mám dobrý pocit z toho, že mi znovu patří 100 procent týmu," uzavřel Sauber.

Další článek: Force India se chystá nový vůz představit v úterý