Sauber: Pérez není Massa, Ferrari nepatří

Sergio Pérez nemá nalinkovanou kariéru u Ferrari, jako ji měl Felipe Massa, když nastoupil u Sauberu. Alespoň to tvrdí švýcarská stáj.
Sauber: Pérez není Massa, Ferrari nepatří

Sergio Pérez letos debutoval ve formuli 1 v barvách Sauberu, ale také se stal členem Jezdecké akademie Ferrari, pro niž už testoval. Sauber ale odmítá, že by se měl brzy Péreze vzdát, jako kdysi Massy.

"Nemůžeme to srovnávat s Felipem, protože Felipe měl smlouvu s Ferrari, když k nám přišel," cituje Petera Saubera Autosport. Pérez sice také má smlouvu s Ferrari, ale jen jako jezdec akademie, a podle ředitelky Sauberu se na tom nic v dohledné době měnit nebude.

"Nic takového, opravdu je jen členem jejich akademie," řekla Monisha Kaltenbornová. "Dělá ji paralelně. Akademie je určena pro jezdce, kteří by měli jít do formule 1, ale on už ve formuli 1 je, takže je to třeba vnímat ze správné perspektivy."

"Žádné další dohody tu nejsou. Podle toho, co víme, je tu jeden test. Ten program není dělán ve spolupráci s námi. My jen zajišťujeme, aby se žádná z těchto aktivit nedostala do konfliktu s těmi našimi, a Ferrari to respektuje. Našli jsme čas, kdy mohl odjet ten test, to je vše."

Sám Pérez rovněž odmítl spekulace, že by mohl brzy nahradit Massu u Ferrari. Brazilcovi končí smlouva s Maranellem na koci příštího roku, a vzhledem k tomu, že Italové měli už na příští rok opci na Kubicu, je Massův další osud nejistý.

Diskuze (43) Další článek: Costa: Po odchodu z Ferrari jsem se rychle dohodl s Brawnem
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00