Sauber opustil další klíčový zaměstnanec, Nasr dostane nové šasi

Dobré i špatné zprávy přicházejí z švýcarského týmu. Jeho řady opustila další důležitá persona. Na druhou stranu dostane Felipe Nasr nové šasi.
Sauber opustil další klíčový zaměstnanec, Nasr dostane nové šasi

Hlavní závodní inženýr Sauberu Tim Malyona podle Autosportu už do Ruska nepřijel a na konci měsíce tým opustí. Je to další důležitý člověk, který Sauber opustil. Před sezónou odešel technický ředitel Mark Smith.

Oba odchody mají jedno společné – pánové u Sauberu strávili jen pár měsíců. Malyona, který dříve působil u Red Bullu, odchází po pouhých třech měsících.

Na jeho místo alespoň prozatím nastoupí bývalý Nasrův závodní inženýr Paul Russell.

Sauber se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Na druhou stranu přišla i dobrá zpráva. Felipe Nasr by měl v Rusku dostat nové šasi. Brazilec si dosti nahlas stěžoval, že jeho šasi je horší než Ericssonovo a kvůli tomu na svého týmového kolegu ztrácí.

Nasr si myslí, že má horší vůz než týmový kolega

Nasr si myslí, že má horší vůz než týmový kolega

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull v pátek vyjede s vlastní verzí ochranného oblouku (+ první foto)

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.