Sauber ohlásil tři nové partnery z Ruska, přijde s nimi ruský jezdec

Týmu Sauber se podařilo dotáhnout do zdárného konce klíčová jednání, která by měla vyřešit jeho tíživou finanční situaci.
Sauber ohlásil tři nové partnery z Ruska, přijde s nimi ruský jezdec

Pouhý den poté, co Peter Sauber vyjádřil přesvědčení, že svůj tým znovu zachrání, přišla oficiální tisková zprava potvrzující příchod nových partnerů do Hinwilu.

Jsou tři, státní a pocházející z Ruska. Prvním je Mezinárodní investiční fond spolupráce (ICIF), jehož cílem je regionální rozvoj v Rusku. Druhým partnerem je Státní fond pro rozvoj severozápadního Ruska, který má za úkol regionální financování projektů na podporu ekonomického, vědeckého a kulturního dědictví Ruska. A konečně třetím partnerem je ruský Národní institut leteckých technologií.

Cílem spolupráce mezi těmito společnostmi a týmem Sauber bude propagace formule 1 v Rusku a společný vývoj technologií. Všechny strany si od spolupráce slibují otevření nových obchodních příležitostí prostřednictvím komercializace společně vyvinutých technologických řešení.

Kromě toho budou všichni spolupracovat na propagaci premiérové Grand Prix Ruska 2014 a na podpoře mladých ruských pilotů. "Především bude spuštěn vývojový program pro ruského jezdce Sergeje Sirotkina s cílem připravit ho jako závodního jezdce týmu v roce 2014," dodal Sauber ve svém prohlášení.

Tým slíbil, že další detaily spolupráce odhalí později, ale podle všeho se teprve 17letý Sirotkin, jenž je synem šéfa Národního institutu leteckých technologií, může těšit na to, že už příští rok naváže na Vitalije Petrova.

Další článek: Tíživou finanční situaci týmu vyřešíme během několika dní, věří Sauber

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00