Sauber: Odvážný vývoj se občas nevyplatí

Technický ředitel Sauberu Matt Morris vysvětlil, proč se jeho týmu letos nedaří. Přispěl k tomu odvážný vývoj a změna pneumatik.
Sauber: Odvážný vývoj se občas nevyplatí

Hinwilský monopost má na rozdíl od minulé sezóny daleko ke stupňům vítězů. "Jednou z našich slabin je zadní část vozu," popisoval Morris pro Auto Motor und Sport. "To není tajemství. Je to o celkovém chování zadní části vozu, ne konkrétního dílu."

"Problémem je stabilita při brzdění do zatáčky. Těžké jsou pro nás pomalé zatáčky kvůli stabilitě při brzdění. Ale jsme silní v rychlých zatáčkách. Ovšem to už není tak velká výhoda jako loni."

Sauber mezi sezónami svůj vůz relativně hodně přepracoval podobně jako McLaren. A stejně jako britští soupeři se teď trápí. "Když jste odvážní a riskujete, ne vždy se to vyplatí. Ale jsem si jistý, že to brzy vyřešíme," řekl Morris.

Švýcarům moc nenahrály ani změny pneumatik. "Ve srovnání s loňským rokem Pirelli hodně změnilo konstrukci pneumatik. Tvar bočnic pneumatik se změnil. Když se podíváte na loňské pneumatiky, nevypadá to jako velká změna. Ale co se týče aerodynamiky, je to velká změna, hlavně u zadních pneumatik."

"Rychle jsme zjistili, že se kvůli tomu chová jinak difuzor. Je to stejné pro všechny. Ale musíte nejdřív pochopit, co se změnilo, a pak problém vyřešit. Občas je frustrující, že dostanete nové pneumatiky a musíte pracovat a utrácet peníze jen za to, abyste se vrátili tam, kde jste byli."

Další článek: Velká cena Kanady na FANDOVI - jak naladit?

Témata článku:

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00