Sauber očekává potvrzení třináctého místa příští týden

A následně podpis Concordské dohody.

Staronový majitel stejnojmenného týmu Peter Sauber očekává příští týden potvrzení svého místa na soupisce 2010. V dnešním vydání listu Blick to prozradil přímo Sauber ve vlastním sloupku.

"Nyní očekáváme dva důležité kroky: potvrzení třináctého místa na startu někdy v příštím týdnu a podpis Concordské dohody," řekl Sauber.

Švýcarský podnikatel, který před čtyřmi lety prodal 80 % svého týmu automobilce BMW, nemohl dále sledovat, jak jde po odchodu BMW z formule 1 prodej stáje špatným směrem. Nový investor Qadbak se totiž ukázal jako nesolventní.

Proto tento týden navrhl BMW, že tým odkoupí sám, ale za podmínky, že bude mít garantované místo ve startovní listině roku 2010. Právě to Sauber očekává, že se stane příští týden.

"Smlouvu jsme podepsali ve čtvrtek ve 23:45 v Curychu," prozradil Sauber. "Bylo to na poslední chvíli.

Ani ve snu mě nenapadlo, že se na boxovou zídku někdy vrátím."

Nový Sauber C29 budou pohánět motory Ferrari. Peter Sauber je obzvlášť šťastný za 250 zaměstnanců továrny ve švýcarském Hinwillu.

Sauber prodal svůj tým pod tíhou extrémně vysokých finančních nároků na účast ve formuli 1. Letos ale došlo k závazné dohodě omezení nákladů na úroveň počátku devadesátých let, což by mělo zajistit existenci týmů jako právě ten Petera Saubera.

Jezdecké složení týmu by mělo být známé do Vánoc.

Další článek: Massa a Schumacher vítězi v motokárovém závodě