Sauber nezažívá ideální start, uvědomuje si Nasr

Felipe Nasr se obává, že Sauber bude mít problémy i v dalších závodech.
Sauber nezažívá ideální start, uvědomuje si Nasr

„Abychom byl upřímný, vozu chybí rychlost,“ řekl Nasr pro Autosport. „Ve srovnání s našimi konkurenty nám chybí hodně výkonnosti.“

„Nebyla žádná možnost, jak jsme mohli závod dokončit na bodech. Bylo to příliš daleko, což znamená, že máme spoustu práce. Doufejme, že budeme moci nasadit vylepšení hned, jak to bude možné. Existuje spousta oblastí, kde bychom se měli zlepšit, protože mluvíme o čistém výkonu.“

Podle Nasra chybí vozu přítlak, ale má i další problémy. Kromě toho během testů jezdil po celou dobu Sauber s jedním šasi, které nyní využívá Ericsson. Nasrovo šasi tak mělo premiéru až v Austrálii, což se projevilo v nastavení.

„(Ostatní) udělali mnohem větší krok, než jsme si mysleli,“ pokračuje Nasr. Je jasné, že na výkonu vozu se odráží nepříliš dobrá finanční situace švýcarské stáje.  

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10