Sauber nezažívá ideální start, uvědomuje si Nasr

Felipe Nasr se obává, že Sauber bude mít problémy i v dalších závodech.
Sauber nezažívá ideální start, uvědomuje si Nasr

„Abychom byl upřímný, vozu chybí rychlost,“ řekl Nasr pro Autosport. „Ve srovnání s našimi konkurenty nám chybí hodně výkonnosti.“

„Nebyla žádná možnost, jak jsme mohli závod dokončit na bodech. Bylo to příliš daleko, což znamená, že máme spoustu práce. Doufejme, že budeme moci nasadit vylepšení hned, jak to bude možné. Existuje spousta oblastí, kde bychom se měli zlepšit, protože mluvíme o čistém výkonu.“

Podle Nasra chybí vozu přítlak, ale má i další problémy. Kromě toho během testů jezdil po celou dobu Sauber s jedním šasi, které nyní využívá Ericsson. Nasrovo šasi tak mělo premiéru až v Austrálii, což se projevilo v nastavení.

„(Ostatní) udělali mnohem větší krok, než jsme si mysleli,“ pokračuje Nasr. Je jasné, že na výkonu vozu se odráží nepříliš dobrá finanční situace švýcarské stáje.  

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Jak na tom byl Alonso zdravotně po nehodě?

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)